Související zápasy

Prague Tigers
432_20240412_094802.jpg

Dorostenci si přichystali soupeře na play off. Dorostenky napsaly vítěznou tečku

Poslední měsíc sezony načali vítězně dorostenci, kteří završili základní část dvěma výhrami a naladili se na play off. Radostnou tečku za sezonou udělaly rovněž dorostenky. Mladší žákyně si zvýšily sebevědomí a své turnaje odmakaly i družstva přípravky.

Dorost parádně naladil formu na závěr sezony. Svědčí o tom vítězná šňůra šesti zápasů v závěru základní části, kterou zakončil na druhém místě o pouhé dva body za Falconem. V play off se utká s Benešovem, jehož o víkendu přehrál 10:6. „První dvě třetiny jsme ho přejížděli, všechno nám fungovalo a třetí třetina byla prostě příšerná. S kluky se o tom budeme muset pobavit, ale získali jsme spoustu důležitých informací k play off, které nás čeká,“ řekl trenér Matěj Gross.

Poslední zápasy sezony naopak odehrály dorostenky. Nejprve v pátek večer doma prohrály v přímé bitvě o druhé místo proti Novému Strašecí. V neděli si pak ale spravily chuť proti Kralupům nad Vltavou, kterým nadělily v závěrečném utkání deset gólů.

Našim jasným cílem tedy bylo zkoušet nové věci, hrát na balónku maximum času, aktivně hrát jedna na jednu. Vzhledem k lehce oslabené sestavě to byla částečně i výzva pro méně vytížené hráčky a jejich možnost se ukázat. Od začátku jsme více či méně vládli na hřišti, avšak dost často jsme se dostávali do zbytečného tlaku vlastními chybami,“ komentoval trenér Martin Dobr.

„Na závěr bych chtěl všechny holky za uplynulou sezónu pochválit. Dorostenky trénuji druhou sezónu a sledovat jejich růst je fantazie. Kromě výsledků (loni poslední, letos třetí) nám ale roste fantastická parta. Holky spolu prožívají každý okamžik na hřišti i mimo něj. Nikdo není odstrkován a každá nová tvář je vítána. Tato skutečnost je pro mě osobně víc, než všechny medaile. Jsem rád že můžu být součástí tohohle týmu a doufám, že i příští sezóna v první lize se ponese ve stejně dobré atmosféře, jelikož dobrá parta a soudržnost, společně s dřinou přináší výsledky,“ uzavřel kouč dorostenek.

Mladší žákyně se musely vyrovnat s kratším hřištěm a tak poprvé víc řešily hloubku a šířku hřiště, protože samy zjistily, že jim jinak moc místa nezbyde. Holky si do každého zápasu samy určily tři cíle, na které se budou soustředit - tempo, 1 na 1, častější střelba, roztahování hry, koncentrace a hlídání forhendu.

„Celkově spokojenost. Jsem ráda, že se na sebevědomí holek při hře s míčkem ukazuje celosezónní práce a taky, že se nám podařilo vytvořit prostředí, kdy si po obdrženém gólu kvůli ztrátě při kličce si jí holky zkusí hned další střídání znovu,“ pochvalovala si trenérka Eliška Horáková.

Představily se i nejmenší děti v kategorii přípravek. Družstvo Grey společně s týmem Black zavítalo do Mladé Boleslavi a muselo vyřešit komplikace ohledně ztráty koncentrace. Potěšil výkon malého Alexe Mertina, který dal první gól ze hry. V posledním zápase přišla výhra nad Tatranem.

„Rozhodně musím pochválit odolnost dětí, která se hodně zvýšila. Chodi víc do soubojů, už se tolik nebojí. A to i proti mnohem větším soupeřům. A když dostanou nějakou ránu, statečně hrají dal. To bylo super, za to jsem byl na ně hrdý a chválil jsem je,“ řekl trenér Jakub Pražák.

Porce tria utkání čekala i na tým Orange. „Tři odmakané zápasy, jeden nenáročný, kde si významně zahráli naši nejmenší. Cíle - zase rozebírat si hráče, komunikovat - nejzkušenější hráči už to mají docela jako samozřejmost. Menší hráči mají pořád za hlavní cíl udržet pozornost, soustředění,“ zhodnotila turnaj trenérka Helena Filipská.

V neposlední řadě se mezi mantinely objevilo i družstvo White. „Cílem bylo rozšířit naše zkušenosti ze hry a zlepšit náš herní projev a tím se posunout zase o stupeň více, což se nám celkem dařilo. Dělali jsme dost chyb v obraně jako nedůrazné bránění, oproti tomu se nám dařilo dávat dost gólů a dávali je dokonce i hráči, co je většinou nedávají, což bylo fajn,“ shrnul kouč Jiří Toček.