Související zápasy

Prague Tigers
74_20240206_131234.png
256_20221118_094552.jpg

Dorostenci šokovali Boleslav. Mladší žáci se dočkali výhry, zahrály si i přípravky

Hned sedm družstev Prague Tigers se o minulém víkendu ukázalo na florbalových hřištích. O největší překvapení se bez pochyby postarali dorostenci, kteří si přichystali velký šok pro Mladou Boleslav. Dál se představily kategorie mladších žáků i žákyň, a také děti z řad nejmenších. Kvarteto týmů přípravky zahrálo rozdílně. Orange a Black se svezli na vítězné vlně.

Dorost se trochu překvapivě dostal do nejvyššího koše, kde ho hned na úvod čekali dva velcí favorité skupiny. Svěřenci Romana Janeby si ulevili, že po několika návštěvách východních Čech hrají v Praze. Už první utkání s Tatranem ukázalo, že Prague Tigers budou hodně trápit soupeře a proti Střešovicím se dostali i do vedení. Bohužel od poloviny zápasu začali ztrácet míčky, dělat chyby a pražský rival otočil utkání ve svůj prospěch. „Velká škoda, protože minimálně první půlku jsme hráli slušně. Není možné dostat za patnáct minut hry deset branek,“ posteskl si kouč.

Následně čekala Mladá Boleslav, která uzamkla Tigers na jejich polovině a Šimon Hladký se musel v bráně hodně činit. Až v závěrečném dějství se po obměně sestavy začalo rodit překvapení. Dorostenci se dotáhli a v závěru zaskočili středočeský celek, když Jakub Langhammer vystřelil tři body. „Za druhý zápas se sluší tým pochválit. Tentokrát se nám vše sešlo. Výborný brankář, dobrá obrana, slušná produktivita. Nejlepší týmy můžeme porazit, ale ne porážet. Čeká nás další kus práce. Chceme udržet první koš,“ prohlásil potěšeně Janeba.

Mladší žáci v Boleslavi

Mladší žáci na prvních dvou turnajích tápali a tak je čekal sešup, který zapříčinil, že museli odehrát další turnaj v Mladé Boleslavi. I ve městě automobilů se potýkali s menší střeleckou úspěšností a horším důrazem, za což zaplatili především v prvních dvou zápasech. Až proti domácímu favoritovi celého klání probudili v sobě bojovnost, nicméně i náskok v nadějně rozehraném klání ztratili. „Nebudu lhát, že i na mě padla deka, protože nám stále uniká dotáhnout zápas do vítězného konce, i když je hra vyrovnaná a umíme si vytvořit tlak,“ zoufala si trenérka Adéla Hortová.

Její svěřenci ale sebrali k poslednímu souboji všechny fyzické i psychické síly a ukázali, co v nich je. Konečně se jim podařilo střelecky prosadit, využili přesilovku, soupeři nenechali po celý zápas žádný míček zadarmo. Odměnou jim bylo vytoužené vítězství. „Z celého turnaje bych vyzdvihla zlepšení řešení standardních situací a přesných přihrávek, které umožnily krásné gólové akce i lehčí přechod z obrany do útoku,“ těšilo trenérku mladších žáků.

Pomalejší rozjezd měly mladší žákyně, která působily v prvním utkání trošku ospale a na vině byla špatná komunikace i střelba. V ostatních utkáních ukázaly lepší herní tvář, ukázkově si nahrávaly, koukaly na sebe a bavily se na hřišti, avšak ostatní týmy byly střelecky úspěšnější.

Přípravka Black na turnaji

Přípravka Orange zářila na turnaji v Kutné Hoře. V úvodním utkání ukázali parádní spolupráci Jiřík Filipský s Martínkem Peterem, následně se úspěšně přetahovali s Bohemians. Poté přišly dvě jasné záležitosti s Orkou a Mladou Boleslaví. „Super turnaj! Děti, rodiče i trenérky spokojené,“ zářila s úsměvem ve tváři trenérka Tereza Kallupová, která si pochvalovala zapůjčení Martina Bolfa od kolegy Jakuba Pražáka.

Tým Grey ztroskotal v úvodním zápase turnaje na gólmanovi soupeře, který ukázal svou kvalitu. „Byli jsme jasně lepší, ale jejich brankář byl přes celou bránu. Jinak herně dobré, ale pořád děláme chyby před naší bránou,“ smutnil kouč Tomáš Merlin. Taran následně předčil Tigers ve všech směrech, s Chodovem si prohráli utkání sami.

Družstvo White vstoupilo do turnaje porážkou se Spartou. „Špatná práce před vlastní brankou, malý důraz na zisk míčku v soubojích,“ hledal příčiny trenér jiří Toček. Ztrácení balónků zapříčinilo i další prohru. Od výhry nad Kobylisy dělilo tuto přípravku neskutečný počet spálených šancí a tak utkání skončilo remízou. Přípravka Black byla suverénní a turnajem prošla bez zaváhání. „Hodně šikovně děti. Každým turnajem jsou lepší,“ jásala trenérka Nikola Hamerníková.