Související zápasy

Prague Tigers
405_20240126_091852.jpg

Dorostenky prohrály souboj o čelo. Mladší žákyně trápila střelba

Dívčí družstva Prague Tigers zažila po herní stránce horší víkend. Trápily se dorostenky i mladší žákyně. Naopak v přípravce Orange vyrůstá hodně nadějná generace příštích Tygrů, neboť trenérka Helena Filipská s nimi dělá velké pokroky, což se ukázalo i na posledním turnaji.

Dorostenky pod vedením Martina Dobra se utkaly v prvním střetnutí s Vinohrady a podobně jako ženy, byly i ony proti tomuto soupeři úspěšné, ač na ně vyrukoval s podobnou taktikou. Nakonec se z toho vyklubal poměrně běhavý a náročný zápas. Děvčata Tigers se ale trápila ve střelbě, nakonec ale dokázala utkání dovést do vítězného konce v poměru 3:1. Jak sám kouč podotkl, jednalo se o velice vydřené vítězství.

Následně se dorostenky postavily ve šlágru kola proti vedoucím Bohemians. V případě výhry se mu mohly bodově vyrovnat, ale lídr ukázal, proč je první. „Nebyli jsme schopni se poučit z chyb prvního zápasu a v každém ohledu jsme byli horší. Soupeř sebemenší chybu trestal a holky se trápily na každém metru hřiště. Máme velký problém s vytvořením rozumného útoku, transportní zóna, je pro nás absolutní očistec a pokud zrovna nemáme rychlost, tak vždycky ztratíme míček,“ shrnul Dobr, který si pochvaloval výkon brankářky Martiny Opichalové, jež byla v bráně jako chobotnice.

Podobně jako dorostenky se trápily i mladší žákyně, které se musely porovnat nejen se soupeřkami, ale s mnoha omluvenkami. Úvodní duel na turnaji pro ně přinesl velké špatné. Postupně se ale soustředily na kvalitní obranu, individuální práci s míčkem a omezily přihrávky. Druhý a třetí zápas tyhle věci už fungovaly podle očekávání. A herně byly vyrovnané. „Jen jsme netrefovaly tutovky a soupeři to posílaly i třeba z dálky o tyčky do brány,“ posteskla si hlavní trenérka Eliška Horáková. Podobně dopadl i poslední duel se Spartou.

Na závěr přišly pozitivní zprávy alespoň od přípravky Orange, která sehrála tři vyrovnané zápasy. „Líbilo se mi nasazení i soustředění, což je hlavní věc, kterou od nejmenších vyžaduji. Tam vidím jednoznačně zlepšení, hráčské zkušenosti přicházejí postupně. Zkušenější hráči začínají pěkně kombinovat. V posledním náročném zápase bylo nakonec mým největším cílem udržet bojovnost, nasazení a pozitivní náladu týmu a většina hráčů situaci zvládla a dali ze sebe i v posledních minutách všechno,“ těšilo trenérku Helenu Filipskou. Její svěřenci tak sehráli další hezký turnaj, dobře si procvičily psychiku a zároveň se něco naučili.