Související zápasy

Prague Tigers
317_20230324_141235.jpg

Dorostu utekl postup, kouč dorostenek se cítil jak v Naganu. Mladší žáci se zvedají

Pouze tři kategorie zasáhly do uplynulého víkendu v rámci florbalových soutěžích. Na dorostence čekalo další kolo play-off, avšak kolaps v poslední třetině je připravil o postup. Jejich vrstevnice předvedly nejlepší výkony a na stoupající tendenci navázali i mladší žáci.

Loňské tažení pavoukem končí letos o kolo dřív. Dorostenci měli dobře rozehranou partii i s Náchodem, kdy dlouho vedli a mířili za postupem, avšak poslední patnáctiminutovka je připravila o vše a sezona pro ně končí. Dvojutkání s Náchodem přitom začali domácí výhrou 2:1. Už tento zápas naznačil, že se bude jednat o ohromnou bitvu, protože všechny góly padly až v závěrečném dějství. „Mrzí nás, že jsme si po stažení na dvě lajny nevytvořili větší náskok,“ řekl asistent trenéra Tobiáš Průša. Jakoby tušil, co se v odvětě stane.

V Náchodě totiž skvěle začali a ještě po druhé periodě vedli o gól. V součtu měli navrch o dvě branky. V závěrečném dějství ale přišly tři hrubky ve hře, které domácí nekompromisně potrestali a otočili na konečných 7:5, čímž v součtu obou zápasu porazili Tigers o jedinou branku. „Otevřená třetí třetina rozhodla sérii. Udělali jsme moc chyb, jako bychom se báli postupu,“ smutnil trenér Roman Janeba.

Dorostenky naopak udělaly radost. Trenér Martin Dobr si díky jejich výkonům připadal jako v japonském Naganu a po odehraných dvou zápasech byl na své svěřenkyně právem pyšný. „S klidným svědomím mohu říct, že tento turnaj byl to nejlepší, co holky doposud ukázaly. Plnily veškeré úkoly, které jsme si řekli a hlavně konečně hrály s klidem a bylo vidět, jak se hrou baví. V brance nás zuby nehty držela naše nová gólmanka a předvedla fantastický výkon, na to že chytá měsíc. Za mě velká spokojenost a milé překvapeni,“ rozplýval se kouč dorostenek. Na hřišti totiž uviděl maximální možné nasazení, tlak na bránu a naopak z něj vymizely zbrklé akce.

Spokojený mohl být i početný realizační tým mladších žáků. Po minulém postupu se kluci opět objevili ve čtvrtém koši, kam po právu patří a svedli vyrovnanou partii i s družstvy střešovického Tatranu. S prvním z nich zahrál nejlepší zápas v sezoně. Dařila se hra do kolmic, obránci vytvářeli přečíslení soupeře tím, že si věřili v soubojích jeden na jednoho. Objevila se například i lepší organizace hry.

V dalších dvou utkáních se podařilo zintenzivnit i tlak na obránce soupeře, z čehož mladší žáci vytěžili mnoho gólů a také sehrát oslabení, kdy se Start nedostal do kombinace, natož k pořádné střele. Mladší žáci k tomu opět zvládli hru do kolmic, sami se tlačili k rychlejšímu pohybu a speciální formace si vyzkoušeli i ti, kteří je běžně nehrají. Celkově velmi týmový výkon.