Související zápasy

Prague Tigers
417_20240216_100537.jpg

Drama na závěr základní části. Boj žen o elitní čtyřku ve stylu play off

Poslední dva zápasy základní části čekají ženy Prague Tigers v 1. lize a bude se hrát o hodně. Jak v sobotu netradičně v Čakovicích, tak i v neděli v Plzni je v sázce umístění mezi nejlepšími čtyřmi celky v tabulce a tím pádem i vyhnutí se předkolu. Zejména duel se západočeským soupeřem hodně napoví o postavení Tygřic.

Vzhledem k tomu, že ženy předehrávaly minulý týden vítězný duel s Black Angels (6:5), tak je nyní čekají poslední prověrky před play off. A půjdou do nich ve skvělé výchozí pozici. Patří jim totiž průběžné druhé místo. „Jsme rozhodně rádi. Jednu chvíli to vypadalo, že první čtyřka ve hře nebude, ale nakonec jdeme do posledních kol s vědomím, že je výsledek na nás,“ uvědomuje si hlavní kouč Vít Gattnar.

Při pohledu na tabulku je mezi prvním a šestým týmem rozdíl šesti bodů. Tygřice ale mají oproti všem ostatním týmům o jedno respektive dvě utkání odehraná navíc. Zatímco Panthers je už nemůžou ohrozit, tak Plzeň ano a dokonce je může dostat pod sebe. Na západě Čech se odehraje zápas “o šest bodů“.

„Minimálně v neděli počítám se zápasem v režimu play off. Co se týče soboty, tak tam bude záležet, jak se bude zápas na nepředvídatelném povrchu vyvíjet,“ tuší Gattnar. Hodně napoví už první duel s Panthers, který se netradičně odehraje v Čakovicích, jelikož se v Nehvizdech koná mezinárodní atletický mítink. Plzeň se střetne s Black Angels. V případě jejího zaváhání a zároveň výhry Tigers. Zůstanou Západočešky pod Tygřicemi.

„Bude záležet na spoustě faktorů, pokud sobotu zvládneme bez větších problémů a pošetříme síly na neděli, bude to jenom dobře. V Plzni jsem byl letos na jednom zápasu osobně a bude hodně záležet také na atmosféře, která nás tam čeká,“ říká Gattnar. Tigers tak nebudou chtít nic ponechat náhodě a aby se rozhodovalo právě na západě Čech. Zvlášť, když první utkání rozhodovaly až samostatné nájezdy.

foto: Zonerama / Panthers Praha