Související zápasy

Prague Tigers
379_20231109_144931.jpg

Elévové Grey ovládli další turnaj, naopak žáci padají. Spokojení junioři i dorostenky

Po podzimních prázdninách se naplno rozjeli i mládežnické soutěže. Prague Tigers bojovali na řadě florbalových frontách. Junioři si přispali dvě výhry, dorostenky se postavily Bohemians. Starší žáci doplněné o ty mladší bojovali, ale nakonec se museli rozloučit se třetím košem, stejně jako elévové Orange se druhým. Naopak posun výš zaznamenalo družstvo Grey.

Elévové Orange a White se opět potkali na stejném turnaji. Tým ze Zelenče převzal po družstvu z Letňan štafetu ohledně pořádání a hrálo se v Čelákovicích. Svěřenci Kryštofa Schovánka nakonec prohráli všechna utkání a se druhým košem se loučí.

„V prvním utkání jsme nechávali volné prostory před naší brankou a soupeř trestal. Neproměňovali jsme šance. Druhý zápas v derby byl dobrý výkon. Děti dělaly, co jsme si řekli, až na pár momentů. Ve třetím duelu se nikdo nesoustředil na hru a nevracel se do obrany. Čtvrté klání jsme se snažili děti trochu víc nabudit a povedlo se. Hrály s největším nasazením a zápalem, co jsem zatím viděl, plnily pokyny. Bohužel smolná prohra,“ zhodnotil celý turnaj mladý kouč.

Jejich kolegové White se výhrou derby odrazili k nejlepšímu utkání v sezoně, kdy vymazali Jesenici. Bohužel na úvod ale prohráli s Vosy, což bylo naopak jejich nejhorší představení. Nakonec si ale zasloužili bojovat o první koš, nicméně hráči Sparty ukázali, že do něj je ještě hodně daleko a na čem pracovat.

„Kluci opět ukázali svou temnou světlou stránku. Zápas s Vosami je toho důkazem. Na hřišti se pohybovala řada individualit, ze které se vyklubal tým až v duelu proti Jesenici, kdy všichni dodržovali pokyny, obsazovali si hráče a vytvářeli tlak na forhend soupeře. Vysokou výhru nečekal nikdo. Jde jenom o nastavení hlavy. Hráči ví, že když chtějí, tak se mohou rovnat i těm silnějším,“ zhodnotil trenér Ondřej Jícha.

Elévové Grey stále šplhají nahoru. Sezonu začali v devátém koši a příště se už představí v šestém. Poslední turnaj zahájili výhrou proti Tatranu. Přesto předvedli poměrně ospalý výkon, nicméně i tak pokračovali v sérii výher.

Dorostenky si pod vedením trenéra Martina Dobra vyzkoušely, jaké to je, když proti nim nastoupí družstvo extraligového zástupce v plné síle. Nejprve se naladily duelem s Vinohrady a následně poměřily síly s Bohemians a nevedly si vůbec špatně.

„Za druhý zápas holky chválím. Vydržely jak fyzicky tak psychicky, nic soupeři nedaly zadarmo. Musíme pracovat na dostupování hráčů a stále pilovat střelbu ze všech situací. Máme hromadu pokusů, které jdou mimo a bezhlavou snahu o střelbu z oblouků i v situaci, kdy to prostě nejde. Práce nás čeká ještě hodně, ale těší mě, že již po roce máme dílčí úspěchy. Na konec bych rád ocenil posily z Texasu. Holky jsou fajn a do týmu zapadají. Zároveň je suprově přijaly i naše děvčata,“ pochvaloval si trenér Martin Dobr.

Kategorii starších žáků čeká obtížná sezona. Stále budou doplňováni o mladší kolegy a byť se prali s nepřízní osudu, tak museli opustit třetí koš. Ač prohráli všechny duely – s Říčany, Vinohrady a Kobylisy, tak ví, na čem mohou stavět do budoucna.

„Ačkoli jsme všechny tři zápasy prohráli, což je docela frustrující, tak při té obrovské snaze, kterou kluci do hry dali, se není za co stydět. Měl jsem dojem, že oproti tomu, co jsem byl naposledy na třetím koši, jsme se soupeřům přiblížili. Určitě někteří kluci, ačkoli mladší nezaostávají technikou, herním myšlením a je skvělé vidět jejich obrovská chuť hrát i s takto nevyrovnanými soupeři,“ poznamenal trenér Milan Hort.

Junioři konečně zabrali po špatném vstupu do sezony. Obhájci zlata vyhráli z předchozích šesti zápasů jediný, teď ale bodovali naplno a rázem se vyšvihli do klidného středu tabulky. „Dvě jasné výhry. V prvním zápase se Slavií jsme nemuseli hrát moc naplno. Chvílemi to bylo spíš exhibiční tempo. Ve druhém zápase jsme předvedli dobrý, koncentrovaný výkon,“ pochvaloval si trenér Roman Janeba.