238_20221005_132457.jpg

Elévové vybojovali první koš. Junioři padli v nájezdech, žáci skončili třetí

O prvním říjnovém víkendu se do florbalového programu zapojila celá řada družstev Prague Tigers. Do nové sezony vstoupili elévové, tým Orange vybojoval první koš, kolegové z White udrželi druhý. Starší žáci brali bronz a jak ošemetné jsou nájezdy, zjistili junioři v obou zápasech.

Tým Orange šel do nové sezony s jasným cílem, hrát co nejvíce zápasů na špici celé skupiny a ideálně v prvním koši. Ten si však musel vybojovat. Do prvního turnaje na Barrandově ale vstoupil smolně. „Sešli jsme se hezky v plné síle, jak hráčsky, tak i trenérsky. Ale hned v úvodu turnaje nás přehrála Sparta. Pohyb hráčů byl pomalý, trochu jsme na hřišti hledali, vůbec se nedařilo střelecky,“ komentovala trenérka Dana Hortová.

Její svěřenci se ale postupně začali zlepšovat. Druhý zápas sice jen těsně, ale vyhráli nad Tatranem, pak už s přehledem porazili dosud neporažený Butchis a nakonec i Black Angels. Jelikož se pak v turnaji přestalo dařit Spartě, podařilo se elévům ihned postoupit do prvního koše.

Zapojili se noví trenéři

Úspěšnou trenérskou premiéru na turnaji zažili dorostenci Radek Šach a Tomáš Pluhař. „Z mé strany spokojenost, jak vše klapalo, chválil i šéftrenér Roman Janeba, který tam byl po celý turnaj jako divák. I jemu děkujeme za cenné rady a postřehy, kterými nám v průběhu turnaje pomáhal,“ shrnula koučka.

Elévové White udrželi v Kladně druhý koš


V neděli čekal vstup do sezony tým White, který zajížděl do nedalekého Kladna. První zápas s Černošicemi se mu také nezdařil. „Nedařilo se nám nic, přihrávky šly přesně na čepel soupeřům, naše hra byla pomalá, každý druhý míček nesmyslně odpálený, zasloužená prohra,“ uvedl trenér Matouš Dlouhý. Druhý zápas s Panthers vypadal od začátku dobře, hrálo se soustředěně, ale druhou polovinu začali elévové vypouštět a míčky opět odevzdávali soupeři.

Začalo se dařit až ve třetím zápase proti Berounu. „Dokonce nám začaly i padat góly, sice sem a tam nějaká přihrávka uletěla, ale zlepšení oproti předchozím dvěma zápasům bylo znatelné,“ poznamenal Dlouhý. Elévové se tak mohli konečně radovat z výhry. Čtvrtý zápas dokázali kluci s Verunkou navázat na předchozí, góly padaly, konečně vycházely i souhry a přihrávky, hlavně skupince Filipský-Podešva-Mečl-Rutová, takže se nakonec z Kladna odjíždělo se dvěma výhrami a velkou spokojeností, neboť se podařilo udržet druhý koš.

Starší žáci skončili v Kostelci nad Černými lesy třetí

Už méně radosti měli trenéři starších žáků. V základní skupině nejprve utrpěli porážku od Olympu, aby následně stejným výsledkem (3:2) porazili Orku. V souboji o konečné třetí místo následně porazili Říčany. „Bohužel jsme celý turnaj opakovali ty stejné chyby. Nedůraz na míčku a nervo

zita nás stály první zápas a přenesly se do dalších utkání. Asi to bude těžší než jsme čekali. Do všeho chodíme florbalkou, nedokážeme si nahrát a střelba lítá všude možně, jenom ne do branky,“ mínil trenér Tobiáš Průša.

Pražák si pochvaloval zlepšení

Junioři nastupovali proti dvěma nejsilnějším týmům v lize. Hned v prvním duelu s Kobylisy odehráli zápas plný zvratů a gólů. Divákům se musel flobral líbit. Prague Tigers ovšem často chybovali a tak dovedli utkání do nájezdů, po kterých prohráli 7:8.. „Bohužel nás nakonec chyby stály vítězství, protože jsem naprosto přesvědčen, že herně jsme byli lepší tým. Udávali jsme tempo a spád hry tak, jak chceme v každém zápase. Soupeř se prosazoval z protiútoků,“ podotkl kouč Jakub Pražák.

Jeho svěřenci se následně utkali s rezervou Sparty, která dělala na kouče juniorů nejlepší dojem, co se předvedené hry týče. „O to víc mě potěšilo, že i v tomto zápase jsme byli herně lepší, agresivnější, ale přesto ne za hranicí pravidel. Bohužel nás v tomto zápase trochu zlobilo finální řešení situací, málo střelby,“ řekl Pražák.

Utkání mělo hodně zvláštní koncovku zapříčiněnou několika vyloučeními na straně soupeře. Tigers však promarnili trestné střílení i dvojnásobnou přesilovku a tak i druhé utkání prohráli v nájezdech, tentokrát 2:3.

„Pozitivní přístup a týmovost, to je stále něco, na čem musíme v sezóně zapracovat a co z nás udělá ještě silnější tým. Navíc jsme se vyvarovali nesportovního chování a podobných excesů, jako v minulých zápasech. Hned z nás byla cítit jiná síla a soustředěnost na zápasy. Přesně takhle chceme reprezentovat značku Prague Tigers,“ těšilo kouče juniorů. 

Junioři se museli spokojit pouze se dvěma body za porážky v nájezdech


Výsledkový servis
 
Junioři

Prague Tigers – Kobylis 7:8 pn (2:3, 2:3, 3:1)
Prague Tigers – Sparta Praha “B“ 2:3 pn (0:1, 1:1, 1:0)

Starší žáci
Prague Tigers – Olymp 2:3 (2:1, 0:2)
Prague Tigers – Orka Horní Počernice 3:2 (0:1, 3:1)
Prague Tigers – Říčany 4:2 (2:2, 2:0)