425_20240308_095851.jpg

Elévové White a Orange míří výš, Grey neměli svůj den

Po únorové odmlce se v březnu do florbalové sezony vrátila družstva elévů. Týmy Orange a Grey se potkaly na společném turnaji. Celek White nadchnul na klání ve Zbraslavi a v konečném důsledku se posunul o koš výš, stejně jako parta ze Zelenče. Naopak kluci z Černého Mostu si prošli horším dnem a míří o stupeň níž.

Elévové White ukázali opět výkonnostní progres a vysloužili si posun do vyššího koše. Ve třech ze čtyř zápasů byli dominantnějším týmem na hřišti, což se mezi mantinely projevilo. Téměř všichni hráči si dali na turnaji gól a odcházeli domů s radostí. Výkony navíc doplnili tím, že se včas vraceli navzájem se dostupovali a pomáhali si. K tomu už drtivá většina dokáže bez problémů přejít přes soupeře jeden na jednoho.

„Mám radost, jak kluci k turnaji přistoupili. Týmový výkon po celou dobu a stejně tak i obrovské nasazení. Škoda výpadků, v každém zápase, kdy byla pasáž, ve které jsme dostali několik rychlých gólu po sobě. Nakonec dvě výhry jedna remíza a jedna porážka. Ve výsledku ale hodnotím turnaj velmi pozitivně,“ shrnul asistent trenéra Slavomír Trepera.


Nadšení po víkendu mohli elévové Orange, kteří podobně jako White podali nejlepší výkon v sezoně a také oni se v konečném důsledku mohli radovat z posunu do vyššího koše. „Měli jsme ve hře vše, až na pár drobností - pomalé vystupování proti blokům a nedůraz nás trápily nejvíce, ale jinak solidní výkon a zasloužený postup,“ pochvaloval si trenér Martin Vašek.

Naopak elévové Grey zažili horší den a na turnaji se jim nepodařilo téměř nic. Ačkoliv jednou vyhráli, tak nakonec obsadili poslední místo a museli se rozloučit se čtvrtým košem. „Kromě jediného vyhraného zápasu jsme za celý turnaj nebyli schopni se do zápasů dostat hlavou. V prvním a druhém utkání nás trápila ospalost a v posledním zápase zase únava,“ uvedl trenér Radek Šach.