Famózní víkend elévů, zaváleli i strži, v Čakovicích padl zase gól před sirénou

Poslední listopadový víkend byl nadmíru bohatý na vybojování vyšších košů. Postoupila obě družstva elévů, i A-tým starších žáků. Rezerva následně brala třetí místo. Junioři při pořádání v Čakovicích navázali na dorostence a stejně jako oni inkasovali gól v čase 44:59. S tím rozdílem, že oni prohráli, ačkoliv se v domácím prostředí postavili nejlepším celkům soutěže.

Elévové se představili nejprve v Králově Dvoře a poté na Campanusu na Jižním Městě.  Na obou turnajích bylo opět vidět, v jakém období se vyskytujeme. Je náročné na nemocnost dětí.  V sobotu se sešel tým, který byl sladěný. Kluci si rozuměli na hřišti i mimo něj, což se projevilo na náladě, výsledcích a především na hře.

Hráči na hřišti spolupracovali a kombinovali. Hráli s velkou chutí. „Představovali jsme si všichni, že ve třetím koši již sehrajeme náročnější zápasy. K našemu překvapení tomu tak úplně nebylo a tak jsme opět velmi hladce postoupili do koše druhého,“ konstatovala trenérka Dana Hortová.

Stejní hráči velmi ochotně zaskočili i na nedělním turnaji, ze kterého se většina původně nominovaných omluvila. Podobnně jako v sobotu, tak i na Campanusu hráli elévové jen tři zápasy, ale o dost těžší, než byly v Králově Dvoře. Přesto kluci vezli domu tři vítězství a velkou radost, že se podařilo porazit i pořádající tým, který se do šestého koše vracel kvůli pořádání.

Kluci, a tentokrát i děvčata Lucka a Áďa nebo Jáchym z přípravky, předváděli krásný florbal. Mnoho pěkných kombinací a pěkných zakončení. Hráli s nadšením a nasazením vždy až do poslední sirény. Dosud nejlepší výkon předvedli na obou turnajích Lukáš Vaňata a Jáchym Pazlar. „Překvapili nejenom mne, rodiče, ale zřejmě i sebe. Speciálně Lukáš to umí v bráně i na hřišti. Víkend s elévy byl prostě famózní!“ uzavřela velmi potěšená koučka.

Další postup do vyššího koše hlásí starší žáci, kteří po dvou turnajích, kdy na poslední chvíli zachraňovali příslušnost ve třetím, si v Kutné Hoře došli pro vstupenku do toho druhého. Skupinové zápasy ale byly podle zaskakujícího trenéra Tobiáše Průši jako přes kopírák. Příšerné první poločasy a naopak skvělé vstupy do druhé části. „O přestávkách jsme si řekli co je špatně a začali jsme hrát v klidu to, co máme,“ uvedl Průša.

Tým starších žáků zejména podržel gólman Feix, který v posledních vteřinách drželi svými zákroky jednobrankové vedení Prague Tigers. Ve finále už si pak Tygři pohlídali před Wizards dvougólový náskok až do závěrečné sirény a mohou se těšit z postupu do druhého koše. „Od minula nás více podržel brankář a měli jsme více toho pověstného štěstíčka. Do příště musíme zlepšit střelbu a rozehru. Tam jsme zbytečně zmatkovali,“ poznamenal alternující trenér u starších žáků.

Rezerva se po opětovném vrácení do nejvyššího koše v rámci Přeboru vydala do Neratovic, kam dorazili dvě kompletní formace a i s duem brankářů, jenž se po vzájemné dohodě střídali o poločase v bráně. „Vyhovovalo nám to. Pro oba to bylo lepší a taky jsme se cítili svěžejší,“ upřesnil jeden z nich Antonín Machovec, který se předvedl ve skvělém světle na předchozím domácím turnaji.

Největší kaňkou v průběhu celé soboty se stala přesilovka proti Spartě. Místo, aby při vedení 3:2 přišla pojistka a trochu klidu na hole, tak soupeř po dvou individuálních akcích utkání v oslabení otočil a de facto rozhodl, protože náskok si pak pohlídal až do konce, ačkoliv ve druhém poločase se jen stěží dostal alespoň přes půlku.

V závěrečném zápase o třetí místo se prohodili útočníci s obránci. Změna prospěla zejména Ondrovi Langerovi, který sice v základní skupině měl problém trefit odkrytou bránu, ale z půlky hřiště vyslal nechytatelné dělovky a zaznamenal hattrick, ač jednou si pomohl o obránce soupeře.

Junioři se při vlastním pořádání postavili nejlepším celkům soutěže. Jak s Butchisem, tak s Říčany předvedli vyrovnané výkony, ale problémy přicházeli s blížícím se závěrem. Ze začátku sice měli velký problém s odskoky hráčů před naší brankou, což se s ubíhajícími minutami zlepšovalo a po většinu zápasu nepříznivý stav utkání se povedlo otočit vynikající střeleckou úspěšností. Čtyři minuty před koncem se jim podařilo díky využité přesilovce dostat se do vedení.

Butchisu se podařilo v posledních dvou minutách otočit vývoj zápasu a junioři stejně jako dorostenci inkasovali těsně před sirénou. „Vinou nedůrazu v obraně a mým podceněním střely, která zapadla těsně za bližší tyč,“ popsal brankář Jiří Kuchař. „Po týdnu jsem byl opět u zápasu, kde padl gól v poslední vteřině. Minule jsme dostali na 7:7, teď na 6:7. Asi chyba ve mně,“ přemítal trenér Roman Janeba.

V duelu s Říčany dlouho drželi junioři poměrně nadějný výsledek. Hloupé góly a nepovedené třetí třetina je ale stála celý zápas. Výborně zachytal Marek. „Díky němu a velkému počtu zblokovaných střel se nejednalo o žádný velký debakl,“ podotkl Kuchař, který uznal výkon spoluhráče v brance. „

Rozhodně bychom si měli více věřit a nezaleknout se proti papírově silnějším týmům. Koncentrovat se od začátku do konce. Střídačka by se měla navzájem podporovat a žít zápasem. Pak nás body rozhodně neminou,“ uzavřel gólman juniorů.