Související zápasy

Prague Tigers

Florbal z jiné dimenze. Áčko získalo v gólových válkách v Kadani druhý bod

To byly nervy! Ale play-up jak má být! Muži mají za sebou bláznivý víkend a mnohokrát zabrnkali všem příznivcům na nervy. Jak jinak si vysvětlit dvě nad očekávání gólové bitvy, ve kterých padlo dohromady neuvěřitelných 52 branek. Jedno prodloužení uzmuli pro sebe Kati (15:14), podruhé dovolili Tygrům vrátit se do zápasu (11:12) a o postupujícím se rozhodne až v Praze v posledním možném pátém zápase.

Co se v Kadani stalo? Hrál se vůbec florbal, nebo jiný sport? Po výsledcích 14:15 a 12:11, v obou případech po prodloužení, by se slušelo spíš říct, že si v severočeském městě odbyla víkendové soustředění házenkářská reprezentace. Opak je ale pravdou. Dvě velmi atraktivní utkání musela naplněnou sportovní halu bavit, vyjma gólmanů a obran, jež společně působili ve vedlejších rolích.

Divoké duely nabídly neskutečnou přestřelku. Vždyť jen v první sobotní třetině padlo deset branek, což v Čakovicích v neděli stačilo pomalu na celé utkání. Tigers dokonce prohrávali o čtyři branky, jež však dokázali v závěrečném dějství bravurně smazat, aby následně nechali soupeře na poslední chvíli vyrovnat. V polovině prodloužení pak vystřelil výhru domácím Kalach. „Zvláštní utkání, které končí lepé pro domácí. Bohužel jsme od začátku tahali za kratší konec. Špatně jsme dostupovali domácí střelce, opětovně jsme byli zcela zbytečně vyloučeni. Sport je někdy krutý,“ poznamenal trenér Tomáš Večeřa.

Kdo čekal, že se po divoké sobotě střelci uklidní a bude se hrát opatrně, tak byl na omylu. Zvláště trio Stránský – Hlava, Dundr, by mohlo vyprávět, jak se všichni radikálně spletli. Pozůstalí fanoušci obou táborů, kteří přežili mozkové mrtvice či infarkty a sotva stačili přes noc uklidnit svůj tep, tak v neděli ztratili zbytek z nervové soustavy či poslední vlasy na hlavě.

Čtvrtý zápas připomínal horskou dráhu, kterou by záviděl i pan Kočka v Holešovicích. V nedělním utkání se událo hodně převratů, kdy se oba týmy střídaly v iniciativě. I jindy s nadsázkou hovořící Večeřa by po tomto duelu potřeboval krevní infuzi. „To je šílený! Naše série musí bavit. Přežil jsem dva infarkty, kontroluji si stále tepovku, ale žiju!“ komentoval po utkání, kdy Navrátil v 66. minutě rozhodl o tom, že se Gólové války přesunou zpět do Prahy.

Tigers přitom do čtvrtého utkání vstoupili mizerně a Kadaň rychle vedle 5:0. Ve druhé třetině ale sundala Tygrům sekyru z krku a Pražané a otočili na 6:8. Ovšem poučení ze soboty se nedostavilo a vedení se v závěrečné části ztratilo, aby tentokrát Masár zachránil hosty v poslední minutě a poslal zápas do prodloužení. V něm se usmálo štěstí na vítěze Divize B a rozuzlení tak uvidí hlavní město Česka.

„Jedeme dál! Vracíme se domů k nejdůležitějšímu zápasu historie klubu! Věřím, že nás čeká nejsilnější moment našich florbalových životů! Připravte se!,“ hlásil Večeřa po hektickém víkendu. Na ten následující by si fanoušci měli s sebou raději přibalit i prášky na tlak, antidepresiva nebo tlakoměry. Těžko odhadovat, co čakovická hala zažije. Jedno je jisté, bude se otřásat v základech.

3. zápas
Kati Kadaň – Prague Tigers
15:14 pp (6:4, 5:3, 3:7 – 1:0)
Branky
: 4., 8., 24., 33. a 65. Kalach, 14., 37. a 57. Jäschke, 22., 52. a 60. Lenke, 4. Kulík, 6. Kopp, 19. Michálek, 25. Šebek – 5., 16. a 51. Řádek, 27., 42., 54. Nachtman, 17. a 29. Piták, 25. a 50. Kavan, 52. a 54. Wojnar, 3. Masár, 44. Koudelka. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Rozhodčí: Pekárek, Chleborád. Diváci: 338. Stav série: 2:1.

4. zápas
Kati Kadaň – Prague Tigers 11:12 pp (5:1, 1:7, 5:3 – 0:1)
Branky
: 12., 16. a 37. Kulík, 13. a 16. Kolitsch, 51. a 59. Pardubský, 17. Žemlička, 41. Pokorný, 47. Kopp, 60. Mach – 30., 34., 35. a 60. Masár, 23., 38. a 52. Řádek, 35. a 66. Navrátil, 20. Piták, 35. Koudelka,, 59. Heřmanský. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Rozhodčí: Sidenberg, Reczai Diváci: 374. Stav série: 2:2.