TigersFA MB
19:3(9:0, 5:2, 5:1)
so 18. 9. 2021 18:00 @ SH Čakovice, Divize, 2. kolo

Grandiózní entrée! Exploze gólů rozcupovala Boleslav

Famózně vstoupili do nové sezony muži Prague Tigers. V úvodním utkání ligového ročníku doma neskutečně zdecimovali Florbalovou akademii Mladou Boleslav 19:3 a sebevědomě vkročili do Divize B. O osudu zápasu bylo rozhodnuto už po první třetině. Šesti body za čtyři góly a dvě asistence se blýskl nováček v sestavě a zároveň hráč zápasu Jan Wojnar.

Utkání a zvláště výsledek předčilo nad očekávání všechny fantazie fanoušků, hráčů i trenérů. Mladá Boleslav už po deseti minutách musela střídat gólmany. Prague Tigers v tu chvíli vedli 5:0, Wojnar se trefil potřetí v zápase a vyhnal Kopuletého z branky. „Trenéři v šatně říkali, ať hlavně nepodceníme začátek a vlítneme na ně, což jsme udělali a přineslo nám to ovoce,“ řekl autor prvního hattricku Prague Tigers v sezoně.

Těch se v utkání zrodilo víc. V průběhu prostředního dějství napodobil Wojnara další novic v sestavě Masár. Tou dobou byl v boleslavské bráně opět Kopuletý, který se do ní vrátil po přestávce místo Doležala. Rozjetí Tygři pokračovali ve své jízdě a mezi střelce s hattrickem se zařadila stálice z let předchozích Boušek, který zvyšoval už na neskutečných 16:2.

„Soupeř měl své kvality, ale i díky tvrdé letní přípravě jsme ho víceméně přejeli. Velký dík patří mé lajně,“ uvedl pokorně Wojnar, který si nakonec v zápase připsal 4+2 a byl vyhlášen po zásluze nejlepším hráčem na straně Prague Tigers. „Víceméně jsem skóroval pořád do prázdné brány. Mám dobré spoluhráče a i štěstí tam bylo,“ dodal vzápětí.

Chtěli dvacítku

Hlad po gólech v podání mužů byl obrovský a jejich chuť trvala po celých šedesát minut. Dokonce se sami hecovali, aby zápas zakončili s dvaceti střelenými góly. Avšak Kopuletého a celou Mladou Boleslav od toho zachránila závěrečná siréna. „Víc jak rok jsme nebyli v zápasovém tempu a všichni jsme si chtěli zápas užít,“ sdělil potěšeně Wojnar.

Jeho perfektnímu výkonu se snad dá vytknout jen vyloučení v polovině závěrečné části za rozhodnutého stavu, kdy si špatně pohlídal pravidly předepsanou vzdálenost tří metrů, kterou určují pravidla. „Nechci obviňovat pány rozhodčí, ale podle mě nebyla tak blízká, aby se za ní dalo vylučovat. Spíš se jednalo o nedorozumění,“ komentoval situaci z 51. minuty 21letý florbalista, který přišel do týmu před sezonou z Neratovic.

Už v neděli budou chtít Prague Tigers potvrdit premiérové tři body doma proti rezervě Liberce, která přetlačila na úvod Orly ze Rtyně v Podkrkonoší 7:6 po prodloužení. Řádil zejména Peřina (4+1). Duel začíná v 18 hodin v Čakovicích a všichni fanoušci by měli dorazit, neboť se bude loučit kapitán Andrej Svatoš, který po zápase přestupuje do superligových Black Angels.

Prague Tigers – FA Mladá Boleslav 19:3 (9:0, 5:2, 5:1)
Branky
: 2., 5., 10. a 45. Wojnar, 7., 25., 31. a 46. Boušek, 17., 18. a 38. Masár, 5. a 60. Tůma, 19. a 58. Piták, 28. a 52. Koudelka, 19. Kavan, 25. Nachtmann – 24. a 29. Krouský, 60. Vyhnánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. Rozhodčí: Tázler, Polanský. Diváci: 73.