Související zápasy

Prague Tigers

Hattrick Trepery vystřílel dorostu bod v Náchodě

Mládežnickou sezonu odstartovali v Prague Tigers jako první dorostenci. K úvodním dvěma utkáním cestovali svěřenci Romana Janeby až do dalekého Náchoda, kde s domácím týmem prohráli 3:4 až po nájezdech. Druhý duel dopadl výrazně hůře a po špatné druhé třetině přišla vysoká porážka s Libercem 2:8. Hattrickem se blýskl Trepera a týmu se dařily přesilovky

Dorostenci vyráželi na východ Čech v oslabené sestavě. Někteří dohánějí tréninkové manko, jiným zas vystavila stopku horší docházka. Hráčem prvního zápasu na straně Prague Tigers byl jednoznačně Slavomír Trepera, který vsítil všechny tři góly. Utkání s Náchodem bylo velmi vyrovnané, o čemž svědčí i jeho průběh. „Dařilo se nám poměrně dobře týmově bránit, jediný problém v obraně jsme měli s osobní zodpovědnosti jednotlivých hráčů. V některým momentech postrádáme schopnost důsledné osobní obrany či zbytečně propadneme,“ řekl trenér Roman Janeba.

Tigers si sice v první polovině zápasu vytvořili hodně šancí, avšak trefit zařízení dokázal pouze Trepera. „ Je neuvěřitelné co vše jsme schopni neproměnit,“ kroutil hlavou kouč dorostenců, který si pochvaloval přesilovky. Jeho svěřenci dokázali v utkání využít obě dvě. Utkání nakonec dospělo až do nájezdů, ve který Náchod proměnil dva, zatímco Tigers žádný.

Druhý zápas byl úplně o něčem jiném. Liberec od začátku jasně dominoval. Trefa Grosse v další využité přesilovce sice dávala naději, avšak Severočeši ji dorostencům v průběhu druhé třetiny pěti góly rázně vzali a zničili.

„Nám se navíc nedařily ani protiútoky. Jasně byla vidět fyzická i florbalová převaha soupeře. Pozitivní je, že se nám podařilo, se štěstím, vyhrát třetí třetinu,“ těšilo Janebu. Minutu před koncem totiž dodal skóre kosmetickou úpravu Jiřička po asistenci Grosse. Kouč věděl, že na příštím klání v Pardubicích, kde se tým snad sejde v kompletní sestavě, musí být lepší.

Náchod - Prague Tigers 4:3 pn (1:1, 2:2, 0:0)
Branky
: 12. a nájezd Langpaul, 19. Havel, 28. Majer - 8., 23. a 27. Trepera. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Rozhodčí: Filípek, Suchý.

Prague Tigers - Liberec 2:8 (1:3, 0:5, 1:0)
Branky: 11. Gross, 45. Jirička - 17. a 25. Zeman, 20. a 28. Smutný, 3. Smolka, 6. Kopecký, 15. Vyvial, 19. Stýblo. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Rozhodčí: Filípek, Jireček.