Související zápasy

Prague Tigers
74_20240206_131234.png
385_20231130_075513.jpg

Heroický záskok v brance oceněn pro Tigers “jen“ dvěma body

Po měsíční přestávce nastoupili muži Prague Tigers opět v regionální lize. Soupeři jim tentokrát byly Neratovice a Dobříš. Mnohem víc než výhra v prodloužení ale po utkáních rezonoval záskok Kryštofa Schovánka v brance, který musel rychle nahradit zraněného Šimona Hladkého. Ač inkasoval jen jeden gól, tak se bohužel jednalo o rozdílovou branku ve prospěch Sokolů.

Duel s Neratovicemi byl v jistém ohledu speciální. V dresu soupeře nastoupila řada hráčů, která v minulosti nastupovala v Prague Tigers v celostátních soutěžích. Dvakrát se v první třetině prosadil Vorlíček, Wojnar zapsal dvě asistence a Boušek jednu. Svěřenci Vladimíra Jambora se ale ze špatného začátku oklepali a ve druhé i třetí třetině se jim podařilo srovnat krok a Trepera gólem jedenáct sekund před koncem poslal zápas do nájezdů. V něm vystřelil Tygrům bonusový bod navíc Flek.

Mnohem víc se mluvilo ale o zápase s Dobříší. Tigers dlouho trápili favorita a hráli s ním vyrovnanou partii. Ve hře byly další cenné body. Deset minut před koncem ale přišel klíčový okamžik zápasu. Brankář Šimon Hladký se zranil a nemohl pokračovat v utkání. Místo něj tak musel bleskově zasáhnout hráč z pole Kryštof Schovánek. „Po rychlé domluvě se spoluhráči vzešlo, že bych tam měl jít já, jelikož sem párkrát na tréninku chytal, a nebyl jsem úplně bídný. Samozřejmě jsem nebyl nadšený, ale musel sem pomoct týmu, jak jen to šlo,“ uvedl 19letý útočník.

Kompletně celý tým jeho odvážný krok ocenil. Schovánek si ve výstroji a pod maskou vedl na hráče z pole výtečně, avšak bohužel pro Tigers stejně jeden gól, kterým nakonec Dobříš vyhrála nejtěsnějším možným rozdílem 5:4.

„Mrzí mě, že jsem inkasoval. Věřím, že pro normálního brankáře by tato střela nebyla zas tak obtížná, ale já jakožto hráč z pole jsem se moc soustředil, kam střílející hráč míří a vůbec sem nepočítal s tím, že by mu střela mohla sjet a jet po zemi. To pak byl problém, jelikož v bráně nemám úplně perfektní postoj, a moje práce nohami taky není nic moc,“ káral se Schovánek.

Muži tak ze dvou vyrovnaných zápasů brali jen dva body. Oproti polovině účastníků mají o dvě utkání odehráno méně. Nicméně z Berouna odjížděli s hlavou vztyčenou a s vědomím, že mohou hrát vyrovnaně s každým. „V průběhu obou duelů jsme ukázali, na čem chceme stavět budoucnost týmu. Taky se v naší hře objevily prvky, které jsme pilně měsíc trénovali, takže si myslím, že se nemáme vůbec za co stydět,“ prohlásil kapitán týmu.