331_20230419_142156.jpg

Hořká tečka. Kobylisy v Čakovicích dokonaly obrat a poslali Tigers do divize

Až poslední možný duel rozhodl o osudu dvou týmů pro nadcházející sezonu. Vítěz si zajistil Národní ligu, poražený zamířil do divize. V úterý večer se stali smutným celkem muži Prague Tigers. Poprvé v baráži prohráli souboj na vlastním hřišti, jenž bude mít pro ně nepříjemné následky v podobě sesunu o jedno patro níž. Po roce je naopak vystřídají Kobylisy, které ovládli poslední bitvu těsně 6:5.

Až do posledního zápasu platilo v baráži pravidlo “Můj dům, můj hrad!“. Na závěr celé série ale došlo ke změně. Kobylisy díky zvládnutému prostřednímu dějství poprvé v nadstavbové části uspěly na půdě soupeře a v ten nejdůležitější moment vyhrály tolik potřebný zápas venku.

„Strašně hořká porážka, která bolí každého z nás, mě dvakrát tak. Škoda. Poslední rozhodující zápas. Chtěli jsme ho vyhrát, bojovali jsme, bohužel se ale přiklonil na stranu Kobylis. Můžeme jim jenom pogratulovat,“ soukal ze sebe útočník Matyáš Pik. „Bohužel porážka asi byla výsledkem celoroční práce a našeho přístupu, zřejmě jsme si záchranu nezasloužili i přesto, že k ní nakonec chyběl jediný krůček. Zároveň si musíme říct, že soupeř v posledních utkáních šel za postupem o trochu víc než my a trochu mu asi napomohlo i to, že mu vyšlo v podstatě všechno, na co sáhl,“ přidal se jeden z nejsmutnějších hrdinů celé série brankář Marek Hammami.

Zlom pátého utkání nastal ve druhé třetině. Kobylisy jí ovládly poměrem 3:1 a uklidnily se, zatímco Tigers se chtě nechtě začali soustředit na výroky rozhodčích, byli všude o krok pozadu a prohrávali všechny souboje. „Bylo tam pár horších střetů, sekvencí. Ve třetí třetině jsme chtěli zabojovat, ale hned jsme dostali v podstatě vítězný gól,“ narážel Pik na moment z času 40:27, kdy Kočí zařídil hostům vedení 6:3. Domácí následně přes mohutný tlak v závěru snížili pouze na rozdíl jedné branky.

K rozhodujícímu duelu však nemuselo vůbec dojít. Po devíti minutách třetího klání Tigers vedli 3:0 a měli namířeno za záchranou, avšak přišel obrat Kobylis, který de facto postavil soupeře zpět na nohy. „Vůbec se nám nepovedl. Sice jsme vedli, ale vůbec jsme v něm nebyli. Všude jsme byli druzí. Možná byl zlomový,“ dumal Pik. „Věděli jsme, že soupeř je na svojí půdě extrémně silný, což nám ukázal. Kobylisy i přes naše vedení zařadily vyšší stupeň, a i díky tomu, že už neměly co ztratit, si vybojovaly nejdřív čtvrtý a pak pátý zápas. My jsme utkání na jejich hřišti bohužel nezvládli a sami jsme se dostali do situace, kdy jsme znovu hráli o všechno a tentokrát to nevyšlo,“ navázal Hammami. Tigers tak poprvé za poslední dvě sezony nezvládli rozhodující duel série, který je přijde draho. Příští rok se představí opět v divizi.

„Letos se nám sice sešel asi dost silný tým, ale bohužel jsme se sami dostali do situace, kdy jsme bojovali proti týmům, které nás nepřehrávaly florbalem, ale zápalem a bojovností. Což asi rozhodlo i v baráži, která určitě nebyla o florbale. Soupeř ji urval a nám nezbývá, než přeskupit síly a vrátit se silnější,“ řekl Hammami, který určitě poklekne do branky a bude v příští sezoně usilovat o co nejrychlejší návrat.

Poděkování zaslouží nejen fanoušci a lidé, kteří Tigers drželi palce, ale i sponzoři. „Víme, že jsme vás zklamali, ale nebojte, vrátíme se silnější a doufám, že při nás budete stát i na začátku další cesty, která nás čeká,“ uzavřel mladý gólman Tygrů.

Prague Tigers – Kobylisy 5:6 (2:2, 1:3, 2:1)
Branky
: 10. Masár, 16. Řádek, 22. Novák, 53. Veverka, 56. Nachtmann – 29. a 41. Kočí, 9. Komorný, 10. Hrdlička (ts), 23. Mühlbach, 36. Zíka. Vyloučení 3:1 + Manek (ot). Využití: 0:1. Rozhodčí: Brak, Provazník. Diváci: 190. Konečný stav série: 2:3.