300_20230224_140005.jpeg

Houpačka dorostenek či smůla žáků, žákyně zlepšily komunikaci. V akci i přípravky

Spousta kategorií se objevila o minulém víkendu mezi florbalovými mantinely. Drorostenky měly dohrávku i ve čtvrtek večer a jejich výsledky byly jako na houpačce. Starší žáci klopýtli na úvod, nicméně pak se rozjeli a zlepšení během turnaje nastalo i mladších žákyň. Mnoho radosti a zážitků pak přinesla na všech frontách družstva přípravek.

Souhrn mládeže startuje tentokrát u dorostenek, které se na úvod postavily Novému Strašecí. Utkání se jim ale nepovedlo a trenér Vít Gattnar měl svým svěřenkyním co vytýkat. Nakonec z toho bylo utkání s nulou vstřelených branek a kouč musel uznat kvalitu brankářky na straně soupeře.

„Bohužel musím říci, že soupeř měl asi první gólmanku, kterou jsem v této sezoně viděl, co fakt uměla vše na nadstandardní úrovni (přesuny, chytit míček do jedné ruky, výhoz na polovinu soupeře) a tam jsme ztroskotali úplně. Prohru přijímám, soupeř hrál sympaticky, ale rozhodně nemůžeme nedat ani gól,“ shrnul kouč dorostenek.

Po druhém utkání s Vinohrady mohl být mnohem spokojenější, neboť dorostenky protivníka přejely. „Rázem jsme byli všude, soupeř vůbec nestíhal a nás konečně začal bavit florbal, dovedli jsme si přihrát a dali asi nejhezčí gól letošní sezony do kterého se zapojila celá pětka,“ liboval si Gattnar. V utkání navíc děvčata splnila i cíl, kterým bylo deset a více vstřelených branek. „Myslím, že holky samy viděly, že když se uvolní tak můžou mít dobré momenty,“ poznamenal kouč.

Čtvrteční dohrávka s Bohemians ale přinesla prohru rozdílem čtyř branek. Soupeřky sice měly pomalejší rozjezd, následně ale v utkání dominovaly. „I přes jasné instrukce byly holky všude poslední, neustále utíkaly ze soubojů a posouvaly hru nahazovanými balony naslepo. Každopádně musím pochválit bojovnost a urputnost,“ řekl objektivně lodivod Martin Dobr.

Špatný vstup do turnaje jako dorostenky měli i starší žáci. V úvodním utkání sice byli podle kouče Tobiáše Průši lepším celkem, nicméně měli dost smůly a nakonec prohráli. V obou zbývajících zápasech už ale dominanci proměnili ve vítězství a obsadili třetí místo.

„Od druhého zápasu se tam konečně objevovala hloubka-šířka hřiště. Nepřidržovali jsme tolik míček a několik gólů padlo po pěkné kombinaci, nicméně pořád se srážíme ve vlastních hlavách, nejsme schopni hrát až do konce když vedeme, nevyrovnané výkony. To nás stojí a bude stát lepší výsledky,“ poznamenal trenér starších žáků. 


Turnaj čekal i na mladší žákyně, které se musely poprat s o hlavu většími soupeřkami. Na děvčatech se ale v úvodu projevilo jejich sebevědomí, které šlo s odehranými zápasy nahoru. „Bohužel ze začátku nám dělalo problém opět obsazování hráček, zahazování balónků a nahrávky před bránou. Zápas od zápasu se tyto chyby vypařovaly a holky spolu začaly komunikovat na hřišti, což jim velice pomohlo a konečně si uvědomily, že pokud budou komunikovat, jde vše líp. Jen škoda, že se holky nedostaly k více gólovým šancím,“ litovala trenérka Kristýna Novotná.


Tradiční kvarteto týmů vyslaly do boje přípravky. Družstvo Grey se představilo ve Střešovicích a trenér Jakub Pražák po turnaji hýřil radostí. „Fantazie! vůbec jsem nečekal, že do toho vlítneme v takovém stylu. Tři výhry a jedna prohra pro mě bylo neskutečné překvapení. Děti byly nadšené. Ukázaly si, ze můžou hrát s těmi nejlepšími a zároveň se musely opravdu snažit. Bylo to skvělé! Skalp týmů jako Tatran, Mladá Boleslav a Chodov je hodně povzbudil,“ těšilo trenéra Jakuba Pražáka.

Pohodový turnaj zažilo družstvo Orange, které zahájilo dobře celé klání střetnutím s Bohemians, nicméně pak pykalo za horší návraty směrem do obrany a pozdějším přepínání. „V útoku se nám dařilo, a i když zakončení nebylo často úspěšné, tak tlak u soupeře jsme měli, střely rovněž,“ libovala si trenérka Helena Filipská.


Týmy White a Black měly opět společný turnaj. Svěřenci Jiřího Točka měli poloviční úspěšnost, tak hráči pod vedením Nikoly Hamerníkové nasázeli soupeřům 19 branek. „Další cenné zkušenosti do probíhající sezony. Ukázalo se, kde a na čem musíme ještě zapracovat a taky v čem jsme se od minula zlepšili s posunuli vzhůru,“ byl stručný kouč celku White.