Související zápasy

Prague Tigers
429_20240321_162810.jpg

Junioři jsou v play off. Dorostenky porazily lídra. Starší žáci na vzestupu

Poslední zimní víkend sezony naplánoval zápasy hned několika družstvům Prague Tigers. Junioři si definitivně zajistili play off a tím pádem mohou dál snít o obhajobě prvenství. Dorostenky získaly cenný skalp lídra soutěže a starší žáci zahráli nejlepší turnaj v sezoně. Do akce se zapojilo i kvarteto týmů přípravek.

Junioři udělali poslední krok směrem k play off. Nejprve porazili oslabený Butchis a následně v přímém souboji o postup do vyřazovacích bojů přehráli Kobylisy. „Jsme tam a jdeme obhajovat loňské vítězství,“ prohlásil kouč Roman Janeba. Cesta jeho svěřenců za dalším cenným kovem začíná 13. dubna duelem s Říčany.

Starší žáci poprvé v sezóně vyhráli dva ze tří zápasů, avšak chtěli tři. Bohužel do zápasu s Boleslaví vstoupili v horším rozpoložení a po chybách prohrávali po minutě a půl 0:3. Soupeř měl sice fyzickou převahu, ale zbytek zápasu ukázal, že i s touto nevýhodou se dá hrát. Ve zbývajících dvou utkáních jasně dominovali.

„Dařilo se nám dlouhými přihrávkami rychle dostávat na soupeřovu polovinu, udržet se na ní a vytvářet si kombinacemi šance. Z nich jsme měli dát více gólů. Určitě musíme zapracovat na komunikaci ve hře i na střídačce,“ poznamenal trenér Milan Hort.

Dorostenky odehrály další dva zápasy, ve kterých se utkaly nejprve s Vinohrady, jež porazily 4:1 a pak je čekal souboj s lídrem Bohemians B. Ten přinesl dramatickou a vyrovnanou bitvu. Její hrdinkou se nakonec stala Alžběta Pádivá. Talentovaná hráčka se postarala o jedinou branku zápasu a děvčata Tigers tak skolila vedoucí celek tabulky. Bojovalo se o každý centimetr a holky hrály exkluzivně. Nechtěly dát ani centimetr plochy a dokonce plnou sestavu soupeře přehrávaly. Utkání nakonec skončilo fotbalově 1:0.

„Nemohu holkám za druhý zápas nic vytknout. Všechny bojovaly za tým, úplně se vymazalo individuální ego a hráli jsme snad jako nikdy. Celkově za víkend chválím celý tým. Gólmanky obě dvě neuvěřitelně kouzlily, hračky v poli bojovaly do posledního dechu,“ uvedl trenér Martin Dobr.

O víkendu se zapojila i družstva přípravky. Tým Grey si střihl pořádání v Zelenči. „Turnaj si doufám všichni užili. Měli jsme omezenou sestavu, ale i tak děti neztrácely dobrou náladu. Radovaly se z každého detailu a byly neustále pozitivní. Co se týče hry, bylo znát, že jsme hráli po dlouhé době. Některé základní věci vypadly. Museli jsme si je znova připomínat,“ shrnul trenér Jakub Pražák.

Tým Orange sehrál celý turnaj s mixem hráčů, ve kterém byli tři nováčci, jeden začínající florbalista a čtyři ostřílení borci. Družstvo předvedlo moc hezké individuální akce. Děti se poměrně dost tlačily do výběhů. Osobní obrana se během turnaje zlepšovala. „Hlavní cíl bylo zlepšit komunikaci, což se povedlo. Na konci turnaje si děti říkaly o míček, hlavně v obraně si říkaly o čísla hráčů, které bráni. Moc se mi líbilo, jak si samy hodnotily zápasy,“ uvedl šéftrenér mládeže Roman Janeba.

Celky Black a White se setkaly na jednom turnaji. Doplňovaly a podporovaly se navzájem. „Díky tomu, že jsme se na turnaji potkali konečně všichni zdraví a v plném počtu tak bylo cílem nabrání zkušeností a zapojení hráčů, kteří byli často nemocní nebo jakkoliv nemohli hrát, což se taky díky výpomoci připravky Black podařilo a všichni měli velkou porci času na hřišti,“ zhodnotil kouč Jiří Toček.