Junioři rozhodli drtivým nástupem. Starší žáci zahráli rozdílně

O posledním říjnovém víkendu se z mládežnických kategorií předvedli pouze tři družstva. Junioři nastoupili nakonec pouze k jednomu utkání poté, co večer před zápasem oznámily Kralupy, že nebudou hrát. S pražskými Wizards si ale poradili 7:4. S odlišnými pocity odcházeli z turnajů výběry starších žáků. Áčko muselo zachraňovat svůj koš, naopak rezerva po postupu obstála.

Junioři přečkali opatrný začátek zápasu a následně udělali první rázný krok, když se za 86 sekund prosadili hned třikrát. Oba týmy poté přidali po jedné brance a Tigers si drželi tříbrankové vedení. Které se jim podařilo navýšit. „Pro vítězství byly ty dva góly klíčové, protože jsme soupeři odskočili na rozdíl pěti gólů,“ komentoval Tobiáš Průša.

Wizards ale ještě do přestávky snížili a i po druhé patnáctiminutovce si Tigers drželi náskok o tři góly. „Na konci druhé části jsme si zápas zbytečně zkomplikovali. Přestali jsme úplně hrát. Ve třetí třetině jsme si vítězství pohlídali a bereme důležité tři body do tabulky,“ ulevilo se Průšovi.

V sobotu po postupu do vyššího koše představila rezerva starších žáků, kterou jako kapitán vedl Průša mladší, Kryštof. Ve skupině čekali Prague Tigers rovněž Wizards a favorit skupiny pražská Sparta. Úvodní vyrovnaný duel s Kouzelníky zlomil až čtrnáct sekund před koncem posila z A-týmu Martin Vašek, který střelou ze vzduchu zařídil vítězství.

Duel se Spartou byl zároveň soubojem o finále. Soupeře se dlouho dařilo držet na uzdě a Prague Tigers vedli po poločase 3:1. Ve druhém poločase ale ukázal favorit své kvality a nakonec otočil zápas ve svůj prospěch. „Neblokovali jsme střely a z toho jsme dostávali góly ze střední vzdálenosti. Vedli jsme, ale prohráli. Přestali jsme běhat, musíme zabrat na fyzičce,“ zhodnotil utkání kapitán B-týmu Kryštof Průša.

Utkání o konečné třetí místo na turnaji už byl jasnou záležitostí Prague Tigers, kteří o vysoké výhře proti pořádajícímu Butchisu rozhodli už v první polovině. Vyzněla přesvědčivě 8:1 a David Hiblbauer s Lukášem Hybnerem se blýskli hattrickem.

Hůře si vedli starší žáci v Lize. Po dvou prohraných finále si dělali zálusk na postup, ale nakonec byli rádi, že se zachránili. Jejich plány se změnily už po základní skupině. Nejprve v hektickém závěru remizovali se Startem, ačkoliv 35 sekund před koncem Ondřej Langer zařídil vedení. V dalším zápase s Olympem nabrali po osmi minutách už pětigólové manko a byť předvedli skvělou stíhací jízdu, tak jejich úsilí stačilo pouze na zmírnění konečné porážky poměrem 6:8.

Na závěr celého programu přišel souboj o záchranu s pořádající Kutnou Horou. V tomto duelu ale zcela dominovali, domácí porazili 12:0. Hattrick zaznamenali tentokrát Filip Chmátal. Jedinou kaňkou bylo vyloučení Josefa Rendy za rozhodnutého stavu, kdy dostal zbytečné dvě minuty za nesportovní chování. I v oslabení se podařilo Tigers skórovat a tečku udělal Kryštof Průša.