Související zápasy

Prague Tigers
56_20230523_180343.png
265_20221215_165537.jpg

Junioři sahali po vedoucí příčce, žákům uniklo finále. Hráli i elévové

Většina mládežnických kategorií nastoupila k posledním zápasům. Minimálně v roce 2022. Téměř všechny týmy zahrály utkání jako na houpačce. Většinou v nich předvedly zcela odlišné výkony a tak trenéři od juniorů po elévy získali spoustu poznatků, na kterých se bude po Vánocích pracovat.

Junioři dlouhodobě patří ke špičce druhé ligy, která je letos enormně vyrovnaná. Při dobré konstelaci hvězd mohli mít konec roku veselejší, neboť by při plném bodovém zisku útočili na vedoucí pozici. Jenomže podle trenéra Romana Janeby podali nejhorší výkon v sezoně a po celý zápas marně dotahovali náskok Butchisu. Nakonec v přestřelce padli těsně 8:9. Následný duel s loňským vítězem soutěže ale zvládli. K vítězství jim pomohla i nedisciplinovanost Říčan a rázem z toho byla výhra 4:3.

Starší žáci opět potvrdili, že oprávněně patří do vyššího koše. I tentokrát je ale čekal téměř podobný scénář jako na předchozím turnaji. Po výhře v prvním zápase, prohráli druhý souboj ve skupině a opět museli podstoupit souboj o třetí místo. V něm ale tentokrát podlehli fotbalovým výsledkem 0:1 říčanským Drakům.

O víkendu hrála i tři družstva elévů. Tým Grey zajížděl do Kostelce nad Černými lesy. Ačkoliv se družstvu Karla Poupěte dařilo hrát v obranné fázi, tak z toho byl dvakrát zaspaný úvod a jednou obrat ve prospěch soupeře. „Děti ale bojovaly o každý míček a i přes mrazivý den se úsměv za góly dostavil,“ poznamenal kouč.

Tým elévů Grey v Kostelci nad Černými lesy

Nejdelší štreka do Králova Dvora čekala na družstvo White. V první polovině úvodního zápasu s Bohemians se zejména ladila sestava a důsledkem toho jest vysoká ztráta, kterou se ale podařilo smazat. Nejlepší utkání předvedli elévové s domácím týmem. Tigers předvedli parádní výkon, prezentovali se zodpovědnou hrou i okamžitým návratem do obrany po ztrátě míčku a vysokou úspěšností vybojovaného míčku zpět.

Famózní výkon v bráně předvedl Mikuláš Jiroutek jak dole nohami, tak nahoře rukami a v poli Matěj Mečl. Jeho přihrávky s hlavou nahoře byly luxusní. Nakonec z toho bylo třetí místo. „Důležité ale bylo, že kluky turnaj a florbal bavil a z haly odcházeli s úsměvem, což ukázal i závěrečný souboj s Kladnem, kde jsme promíchali sestavu a přesto jsme měli celý zápas pod kontrolou,“ řekl trenér Ondřej Jícha.

Na celek Orange čekala krásná a útulná hala ve Zdiměřicích. I v pozměněné sestavě se podařilo udržet první koš skupiny, což ale nebylo úplně jednoduché. Vrcholem dne měl být duel s Black Angels, na která se Tigers rozehráli s pořádajícím týmem Jesenice. Začátek zápasu byl nejistý, ale pak se elévové kousli a začalo se hrát vyrovnaně. Utkání sice nedotáhli ani k remíze, nicméně střetnutí mělo atmosféru, tempo a s pozornou obranou z toho byla prohra rozdílem dvou gólů.

Dařilo se i dopředu s přesným zakončením. Kluci hráli s velkým nasazením, což bylo znát i na konečném výsledku. Stejně bojovný výkon předvedli Tigers i proti Tatranu. Zápas byl velmi vyrovnaný. I přes úspěšnou hru bez brankáře z toho ale byla další těsná porážka. „Raději hrajeme do útoku, což nás moc baví, ale bohužel i bránit se musí. S turnajem i hrou jsme ale mohli být spokojení, přesto je stále na čem pracovat. Například hra na míčku se sklopenou hlavou a přesnost zakončení,“ všimla si trenérka Dana Hortová, který vyzdvihla střelecký výkon Adama Poznera, která předvedl nejlepší výkon v sezoně.