Související zápasy

Prague Tigers
334_20230421_152205.jpg

Junioři si před play-off dávají nejvyšší cíle. Trenér vzpomněl na Nagano i NHL

Vrchol sezony je tady. Druhá liga juniorů vyvrcholí play-off, ve kterém po roce opět budou i Prague Tigers. Loni vybojovali bronzovou medaili, letos by rádi uzmuli cennější kov. V semifinále se jim postaví Falconi, kteří je porazili na závěr základní části. Nyní nastal čas na odvetu. V Kunraticích se odehrají dva zápasy a vítěz postoupí na základě lepšího rozdílu branek z obou utkání.

Loňský bronz jako odraz k lepšímu výsledku. Asi tak nějak by se dala popsat atmosféra uvnitř týmu před víkendovými vyřazovacími boj. „Vždycky chci všechno vyhrát. Už v přípravě jsme mluvili o nejvyšších příčkách, což se rozhodně nezměnilo ani v průběhu sezony. Naopak, body jsme ztráceli spíše s týmy ze spodní části tabulky, naopak proti těm silným jsme hráli vyrovnaná utkání. Kluci většinu sezony ukazovali, že když o něco jde, umí se do toho opřít. Proto věřím, že i do nadcházejících bojů do play-off to potvrdíme,“ řekl trenér Jakub Pražák před startem závěrečné a nejdůležitější fáze sezony.

Na závěr základní části ale přišly dvě celkem překvapivé porážky s Královým Dvorem a Falconem, jehož junioři Tigers vyzvou v semifinále. Pražák ale měsíc staré zaváhání bral s nadhledem. „Je vždycky lepší dostat takovou facku ve chvíli, kdy relativně o nic nejde, což se kolikrát v historii sportu ukázalo. V Naganu naši hokejisté prohráli v posledním zápase skupiny s Ruskem, následně porazili všechny a ve finále i Rusy a naopak, někdy týmy projedou sezonu suverénně, jako třeba Tampa Bay v NHL a pak hned vypadla s outsiderem z Columbusu. Možná jí právě chyběla ta facka. A když už jí dostali, bylo pozdě, protože to bylo v play-off. I pro nás trenéry se bude jednat o argument, aby kluci utkání nepodcenili, že tady už není prostor na opravu. Play-off je úplně jiná soutěž Je hlavně o hlavě a srdci,“ podotkl kouč juniorů.

Celý tým měl na vyřazovací boje až nečekaně dlouho měsíční přípravu. Do kádru se mu vrátili i hráči, kteří před nakonec neúspěšně bojovali o záchranu A-týmu v Národní lize, nyní už budou plně k dispozici. „Znova jsme je zakomponovali do sestavy. Věřím, že máme maximálně silný tým, že jsme vybrali správně a dobře jsme ho i složili. Mám radost, že jsme mohli pracovat s maximálním počtem hráčů a až na drobnosti nemáme ani zdravotní problémy. V tomhle směru jsme tedy měli příjemné problémy v tom, koho nakonec vybrat. Když kluci ukáží svou touhu uspět, tenhle tým má na to dokráčet až na vrchol,“ prohlásil Pražák.

Semifinálové boje se odehrají v sobotu v Kunraticích okolo oběda. První klání je naplánováno na 11:30, další pak ve 14:30. Tým, který bude mít z obou zápasu lepší rozdíl branek postoupí do nedělního finále, které se bude hrát stejně jako duel o třetí místo na jedno utkání.