Junioři si připisují druhou výhru v řadě, tentokrát poráží Milevsko

Kluci potvrzují na nový rok zlepšenou formu, která jim z posledních tří zápasů přinesla dvě výhry. Po úvodním debaklu s Panthers Praha dokázali kluci zapracovat na všech aspektech hry a postupně vyhráli nad pražským rivalem z Kunratic i Milevskem, které přijelo do ČakoArény tento víkend a rozhodně se bylo na co dívat.

Tygři vstupovali do utkání jako mírný favorit, ale byli oslabeni o své opory defenzivních i ofenzivních řad. Minulé střetnutí znamenalo divokou přestřelku 11:7 pro naše barvy, a proto se mnoho diváků těšilo na ofenzivní smršť.

První třetina začala ve velkém tempu a hned v prvním střídaní se trefil nad nohu David Koudelka - 1:0! Další střídání této lajny znamenalo zvýšení na 2:0, kdy David Koudelka našel Jakuba Vaňka, který už věděl, co má udělat s balonkem a prostřelil hostujícího brankáře. Koncem druhé minuty se mohl opět radovat David Koudelka, který jel samostatný nájezd po faulu hostů, ale trefil pouze ruku Kahouna. Ve dvanácté minutě se po hezkém krosu trefil hostující Kotrba - 2:1! To byl signál pro našeho Ondru Kasana, který zachytil vyhozený balonek na velkém vápně a prostřelil hostující obranný val - 3:1! V šestnácté minutě zachytává Ballův výhoz David Koudelka, který se chtěl otočil okolo hostujícího obránce, ale ten mu vystavil stopku a jel se nájezd. Tentokrát se na tuto dovednostní disciplínu postavil Jakub Škrdla, který zasunul mezi betony - 4:1! Stačilo půl minuty a další obléhání branky Milevska ukončil Radek Molinek po nahrávce zpoza branky od Jiřího Navrátila - 5:1! Do konce třetiny se dokázalo trefit i Milevsko, kdy Štván našel krásnou nahrávkou od mantinelu na střed zcela nepokrytého Černého a ten po zemi uklidil do naši branky - 5:2!

Druhá perioda začala velmi opatrně, žádný z celků nechtěl udělat chybu. Útok za útokem končil ve středním pásmu nebo v bloku. V páté minutě šli kluci do oslabení a tam se poprvé pohnulo skóre, protože v posledních sekundách oslabení se opět trefil do šibenice Adam Černý - 5:3! Další mezihra skončila v našem obranném pásmu, kde Mikuláš Nebřenský našel dlouhou nahrávkou po futrech Jakuba Vaňka, který se natlačil od mantinelu do střelecké pozice a opět prostřelil Kahouna, což byla dobrá odpověď na branku v oslabení - 6:3! V patnácté minutě byl vyloučen hráč Milevska na dvě minuty, takže šlo na plac naše přesilovkové komando, které bohužel ztratilo na polovině hřiště balonek a Adam Trubka v naší brance už neměl moc šancí - 6:4! V předposlední minutě natáhl na mantinelu jakub Škrdla a předložil Štellnerovi, který uzavřel brankový účet druhé třetiny na konečných 7:4!

Třetí třetinu začalo aktivněji Milevsko, které z tohoto tlaku ve třetí minutě vytěžilo zaslouženou branku z hole Strouhala - 7:5! Poté přišla doma temna, útočníci byli bezradní a kralovalo se v brankovišti. Tento stav trval celých 12 minut. Poté se rozběhl (ano, rozběhl) Jakub Škrdla po mantinelu a neskutečnou ranou po anglicku překonal hostujícího Kahouna 8:5! Tři minuty před koncem Milevsko udeřilo opět z hole Černého, který tak završil hattrick. Hosté potom zkoušeli hru v šesti, kdy nejblíže ke vstřelení branky byl Jakub Vaněk, ale ten vysoko přestřelil a stav zůstal stejný.

Komentář trenéra hostů - Lukáš Dolejš: Utekl nám začátek utkání v prvních dvou minutách. Kluci poté začali plnit pokyny a hrozili jsme z brejků, poctivě odmakáno. Děkujeme soupeři za utkání.
Komentář trenéra domácích Romana Janeby: Jsem rád, že jsme dnešní důležité utkání zvládl i i bez pár tradičních opor. Kluci k zápasu přistoupili zodpovědně. Hru jsme až na pár výpadků kontrolovali. Po 12 hodinách v Čakovicích odjíždím spokojený. Díky soupeři za zápas.

Juniory čekají další souboje, které rozhodně nebudou procházka růžovým sadem, doražte je podpořit!

5. 2. I 19:00 I Prague Tigers vs. Panthers Praha
19. 2. I 19:00 I Prague Tigers vs. FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice
22. 2. I 12:00 I Prague Tigers vs. Kanonýři Kladno

Prague Tigers - FBC Došwich Milevsko 8:6
branky:
1. David Koudelka, 2. Jakub Vaněk, 13. Ondřej Kasan, 16. Jakub Škrdla, 16. Radek Molinek, 29. Jakub Vaněk, 39. Jakub Štellner, 56. Jakub Škrdla - 12. Jakub Kotrba, 19. Adam Černý, 27. Adam Černý, 36. Václav Strouhal, 44. Václav Strouhal, 58. Adam Černý; rozhodčí: Filip Bollardt - Václav Flek; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 29; zásahy brankářů: Filip Balla 6, Adam Trubka 21 - Miloš Kahoun 36; po třetinách: 5:2, 2:2, 1:2;