243_20221019_160554.jpg

Junioři si zahrávali. Přesilovky stály žáky postup, elévové udrželi koše

Opět zajímavý víkend plný florbalu předvedla mládežnická družstva Prague Tigers. Junioři hazardovali nejen s bodovým ziskem, ale i nervy všech přítomných. Starší žáci dál usilovali o postup do dalšího koše, zatímco elévové se je snažili udržet. Další turnaj mají za sebou i mladší žákyně.

Junioři zažili v Benátkách nad Jizerou dva odlišné zápasy, avšak se stejným a šťastným koncem pro ně. V duelu s Orkou z Horních Počernic vedli už 6:1, aby nakonec málem luxusní náskok pro hospodařili. Soupeř se dotáhl na rozdíl jednoho gólu a Prague Tigers se museli ještě strachovat, neboť v závěru hráli ještě dvě oslabení. Nakonec vyhráli, po zápase ale byla v šatně bouřka.

„Tohle se prostě nesmí stávat. Je hrozně důležité udržet koncentraci od začátku utkání až do konce. Příště by takové selhání mohlo zbytečně stát body,“ zuřil trenér Jakub Pražák. Jedním z mála pozitiv tohoto utkání byly první soutěžní góly v dresu Prague Tigers pro Adama Volfa a Lukáše Valentu. Adamova trefa byla navíc brankou vítěznou.

Druhé utkání přineslo opačný průběh. Kutná Hora rychle vedla 4:1, nicméně juniorům se podařil se v hodně tvrdém a náročném utkání podařil velkolepý obrat. „Musím říct, že takové zápasy mám rád. Jsou hodně o charakteru. Ukáže se v nich, kdo je schopný opravdu zabrat,“ podotkl Pražák. Jeho svěřenci nakonec podruhé zvítězili 6:5 a mohli slavit plný bodový zisk. Po zápase se strhla na střídačce obrovská vlna radosti. „Tohohle týmového ducha bychom chtěli udržet po celou sezónu,“ prohlásil Pražák.

Stoprocentní byly i mladší žákyně, které vyhrály všechny tři utkání a trenérka Eliška Horáková zářila po turnaji velkou radostí. „Ve všech zápasech jsme se zaměřily na držení balonu a snažily se vyhnout bezmyšlenkovitému nahazování. I když se tím holky dostávaly více pod tlak, zvládly tyto pokyny dodržovat i ve vyrovnaných zápasech a za to si zaslouží pochvalu,“ těšilo koučku.

Kladně hodnotil vystoupení svých svěřenců i Tobiáš Průša, ačkoliv starší žáci nakonec obsadili třetí místo. „Turnaj můžu hodnotit pozitivně. Naše hra už vypadala dobře. Postup výš nás stály přesilovky s Olympem, které pro nás byly spíše na obtíž než výhodou,“ uvedl Průša. Za zmínku stojí gólostroj Filipa Chmátala, který se trefil proti Tatranu hned pětkrát a celkem se zařídil polovinu branek Tigers na turnaji.

Elévové se představili jak v sobotu, tak v neděli. Nejprve čekaly zápasy na tým White v Berouně i se třemi nováčky v sestavě. Ač nakonec kvůli shodě výsledků obsadili čtvrté místo, tak zahráli skvělý turnaj a porazili i pozdějšího vítěze ze Sparty. Týmu chyběly zkušenosti, což bylo ve hře znát.

„Také musíme trochu zrychlit svá rozhodnutí při řešení situací na hřišti. Prohráli jsme se soupeři, kteří byli jednoznačně rychlejší i šikovnější, zkušenější, ale zase jsme úplně nepropadli,“ zhodnotila trenérka Dana Hortová. „Individuality na straně Panthers byly znát. Jednalo se ojediný zápas, kde byl soupeř vyloženě lepší, nicméně velké plus zaslouží tým, jak mu dařilo výborně blokovat střely, odzbrojovat soupeře a s postupem času krýt míček. Je ale potřeba zlepšit přebírání hráčů,“ dodal asistent Ondřej Jícha.

Parta Orange se představila v Brandýse nad Labem a připsala si tři výhry a jednu porážku s rivalem z Black Angels. V tomto utkání sehrálo velkou roli nadšení a euforie z prvního střetnutí, které soupeř využil a vrátil elévy zpět na zem. „Absolutně jsme nestíhali v obraně, nevěděli jsme co na hřišti dělat, opět jsme začali odpalovat a stát na místě, a k tomu jsme ještě přidali přihrávky naslepo. Prohra byla jasná,“ přiznal asistent Matouš Dlouhý.

Tvrdá lekce ale elévy probudila a zbylé dva zápasy vyhráli a nakonec odcházeli s dobrou náladou. „Podařilo se nám udržet první koš, dokonce s poměrně slušným výkonem. Víme, na čem pracovat, je to velká výzva, pokud se v něm chceme celou sezónu udržet,“ uzavřel hodnocení Dlouhý.