306_20230309_134943.jpg

Junioři si zajistili play-off, starší žáci padli ve finále, neděle elévům nepřála

Chlapecká složka Prague Tigers měla o víkendu napilno. Hned pětice týmů se zapojila do florbalových klání. Junioři bojovali o účast v play-off, starší žáci sahali po postupu do vyššího koše a z tria družstev elévů se nejlépe dařilo týmu White. Celkům Orange a Grey hvězdy nepřály.

Junioři už tradičně předvedli opět drama až do poslední sekundy. Se Startem se tahali o vítězství až do závěrečného hvizdu, nakonec jednobrankový náskok uhájili. Už patnáctý zápas z odehraných dvaceti v jejich podání skončil rozdílem jednoho gólu. „Herně směrem dopředu jsme byli lepší. Pořád jsme si šli za svým. Vyrovnané utkání hlavně kvůli našim individuálním chybám v obraně,“ komentoval trenér Jakub Pražák. Ve druhém klání dne podlehli jeho svěřenci vedoucí rezervě Sparty, když se soupeř dostal až do vedení 7:2. Tigers v závěru stáhli manko na přijatelných 8:5.


Těsně pod vrcholem skončili starší žáci. Během turnaje jim postupně odpadli tři hráči a čtvrtý dohrával s teplotou, možná i proto jim došly síly ve finále s Black Angels. Ve skupině si ale poradili jak s Benešovem, tak Orkou. „Už se tam objevovaly prvky rozehry a celkově hry, kterou se chceme prezentovat, takže spokojenost,“ uvedl kouč Tobiáš Průša.

Elévové měli rozdělené turnaje klasicky do dvou dnů. V sobotu pořádalo ve Staré Boleslavi družstvo White – za velké pomoci rodičů, za což jim patří velké poděkování. V “domácím prostředí“ se mu turnaj vydařil a odešel z něj bez porážky. „Snažili jsme se o komunikaci na hřišti, zvednout hlavu a rychle se v situaci rozhodnout. Celkem se to dařilo, akorát jsme tempo podřizovali soupeři. Kluci se ale moc snažili. Dobře si organizovali hru na hřišti i na lavičce a proto jim to vyšlo. Z mé strany velká spokojenost,“ hýřila radostí trenérka Dana Hortová.


Naopak v neděli hrálo vše proti elévům. Orange neměli svůj den a tak byli úspěšní z poloviny. „Na hřišti to chvílemi vůbec nefungovalo, každý hrál na sebe, trefovali jsme gólmana místo přihrávky a střely do prázdné. V obraně jsme místy nestíhali, nechali jsme soupeře hrát a střílet,“ komentovala koučka elévů důvody.


S převahou soupeřů a nízkým počtem hráčů se musel vypořádat tým Grey. K prvnímu zápasu byli kluci nachystaní v minimálním počtu 3+1, na zbylá utkání dorazila jako posila Ema Poupětová a tak se mohlo alespoň vystřídat. Nicméně i proti převaze na straně soupeřů se elévové nedali a turnaj odehráli se ctí a minimálně první poločas soupeřům zatápěli, ve druhé půli už pak protivníci rozhodlo. „Musím říct, že v tomto počtu hráčů se kluci neztratili, naopak. Místy i soupeře přehrávali. Škoda promarněných šancí, a že jich bylo. Bohužel týmy proti nám dokázaly poslat střely k tyčím, zatímco my doprostřed, kde byl jejich gólman,“ zhodnotil trenér Ondřej Jícha.