Související zápasy

Prague Tigers
49_20230402_125200.png
260_20221202_151824.jpeg

Junioři zaváleli, žáci trápili vítěze. Elévky hrály ve Střešovicích

Cenných šest bodů si o prvním adventním víkendu připsali svěřenci Jakuba Pražáka. Poradili si s oběma pražskými rivaly. Barvy Prague Tigers reprezentovali i starší žáci, kteří si odbyli premiéru ve druhém koši a také elévky, jež cestovaly na druhý okraj hlavního města, aby ve Střešovicích odehrály další turnaj.

Železnou neděli odstartovali junioři v promrzlých Radlicích. Úderem deváté hodiny ranní je čekaly Střešovice. Atraktivní podívaná nabídla celkem dvanáct branek. O dvě víc jich dali Prague Tigers. Hattrickem se blýskl Kryštof Schovánek. „Skvělý týmový výkon. Opravdu musím pochválit úplně všechny,“ rozplýval se trenér Pražák. Perfektním výkonem v obraně se uvedl Beneš.

Ve druhém utkání dne čekal na Tygry soupeř prezentující se defenzivním stylem hry a juniorům dlouho trvalo, než rozklíčovali obranu Kobylis, které se sice dostaly do vedení, nicméně Pražákovi svěřenci dokázali otočit skóre ve svůj prospěch a zvítězili 2:1. Rozhodující moment odstartoval realizační tým a hráči na hřišti signál dokončili ve vítěznou branku.

Poprvé ve druhém koši se ukázali starší žáci. A vedli si parádně. Hned v úvodu turnaje vyhráli nad Startem. Následně po důrazném napomenutí trenérů odvrátili debakl s Bohemians, se kterými nakonec remizovali 5:5. Těsně jim unikl duel o postup mezi elitu, nicméně souboj o třetí místo si podmanili. „Premiéra celkem dobrá. Finále nám uteklo o gól, což je velká škoda. Příště to bude těžší,“ podotkl kouč Tobiáš Průša.

Přes celou Prahu do Střešovic cestovaly elévky, které čekaly tři pražské týmy včetně derby s Black Angels a také Mladá Boleslav. Trenérka Eliška Horáková odcházela po čtyřech utkáních rovněž spokojena. „Holky za turnaj zaslouží pochvalu. Velké zlepšení ve hře s míčkem i směrem do obrany. Škoda jen neproměněných šancí, kterých měly spoustu,“ uvedla mladá koučka a hráčka A-týmu.