Související zápasy

Prague Tigers
74_20240206_131234.png
292_20230209_133430.jpeg

Junioři zažili klidnější víkend, dorostenky sahaly po senzaci

První únorový víkend měly děti pololetní prázdniny, a ty v Praze rovnou i jarní, a tak se hrálo pouze minimum mládežnických soutěží. Nicméně i tak dvě kategorie Prague Tigers čekaly další zápasy. Junioři k nim zajížděli až do Kutné Hory, dorostenky se představily v Kunraticích.

V případě juniorů si už fanoušci zvykli, že se hrají poměrně dramatické zápasy až do poslední chvíle. Nyní si i oni mohli oddechnout, protože tentokrát připsali relativně klidnější výhru vyšším rozdílem než pouze o gól. Soupeřem jim byla totiž rezerva Panthers, která je beznadějně poslední. Jejich demolici načaly dvě Volfovy trefy v oslabení, nakonec se urodilo jednoznačné vítězství poměrem 14:3.

Další tři body si Tigers dělali zálusk proti předposlední Kutné Hoře, domácí tým měl ale od začátku navrch a nakonec si dokráčel pro výhru 9:5. „Soupeř byl důraznější, produktivnější. Zkoušel jsem, co mě napadlo, upravit sestavu, ale bohužel až v poslední třetině jsme dokázali vyrovnat hru,“ posteskl si trenér Jakub Pražák. Jako pozitivum bral, že jeho svěřenci nic nevzdávali a makali až do konce. „A kdybychom v jednu chvíli proměnili dvě velké šanci a potom trestné střílení, mohlo být z jasného zápasu ještě drama. Škoda,“ mrzelo kouče juniorů.

Neděle patřila dorostenkám. V Kunraticích se nejprve postavily proti Vinohradům. Oba týmy jsou na tom výkonnostně podobně. Tigers ale chyběly klíčové hráčky, což se nakonec projevilo na na prohře 0:6. „Holky stále dělají zásadní chyby v obsazování a důraznosti v obranné části. Ve spojení s nízkým množství a přesnosti hry je výsledek jasný,“ konstatoval trenér Martin Dobr.

Ten se rozhodl do druhého zápasu proti lídrovi pozměnit rozestavení svěřenkyň, což přineslo kýžená efekt. Perfektní zápas odehrály především hráčky na centru, které dokázaly bránit i ukázkově zahajovat akce v útočné fázi. Samy pak cítily mnohem větší jistotu a nebály se tolik jít do rizika. Důsledkem toho byla důstojná porážka se ctí pouze o jeden gól.

Související články

Prague Tigers
289_20230206_162554.jpg

DĚTSKÝ REDAKTOR: Anna Ondráčková

Druhým dílem ze série "Dětský redaktor" vás provede brankářka dorostenek Anička Ondráčková. Dorostenky se o víkendu představily v pražských Kunraticích, kde odehrály další ligová klání proti SKV a vedoucímu celku tabulky FBŠ SLAVIA Plzeň.