Související zápasy

Prague Tigers

Klopýtnutí v Chomutově stálo ženy vedení v první lize

Překvapení na jejich úkor se odehrálo v závěrečném hracím víkendu roku 2022. Ženy Prague Tigers prohrály v Chomutově 4:5 a musely tak přepustit průběžné první místo v 1. lize konkurentkám z Black Angels. Za letopočtem se třemi dvojkami ale přeci jen udělaly vítěznou tečku, když následně vyhrály v Litvínově 7:3 především díky dobře zvládnutému závěrečnému dějství.

Zápas dvou odlišných polovin se odehrál v Chomutově. Zatímco ta první nabídla zajímavou podívanou a hned osm branek – čtyři na každé straně, tak ve druhé se na rozhodující trefu čekalo až do samotného konce. V něm se se nakonec radoval domácí tým a zapsal do tabulky pro něj hodně cenné tři body.

„Strašně těžké utkání, které mělo všechno, co mělo mít. Osobní souboje, góly, přesilovky, vyloučení. Utkání odpovídalo postavení týmů v tabulce,“ zhodnotil za Chomutov trenér Martin Hýsek. Zápas měl nepříjemnou dohru, kdy Eliška Mrázková v poslední vteřině faulovala soupeřku a od rozhodčích vyfasovala rovnou červenou kartu, která znamenala stopku minimálně pro další zápas.

I bez ní se tak její spoluhráčky představily v Litvínově, kde sice měly od začátku zápasu mírně navrch, ale Bivojky předváděly velký odpor, který ženy Tigers zlomily až v závěrečném dějství, kdy v rozmezí necelých čtyř minut čtyřikrát udeřily a nakonec zvítězily 7:3.

„První dvě třetiny veřejně nehodnotím, ve třetí jsme poprvé v sezoně hráli osm minut na dvě lajny a zápas překlopili na naši stranu, potom to mělo i parametry a věci, co chceme. Tímto uzavíráme kalendářní rok, jdeme si odpočinout a vrátíme se zpět,“ uvedl v komentáři trenér Vít Gattnar. Jeho svěřenkyně se představí hned o prvním lednovém víkendu, kdy v domácím prostředí hostí těžké soupeře z Vinohrad a Plzně.

1. liga žen – 16. kolo
Chomutov – Prague Tigers 5:4 (2:3, 2:1, 1:0)
Branky:
14., 23. a 29. Hýsková, 11. a 58. Malecká - 12. Steinbachová, 13. Viktorová, 19. Němcová, 26. Poštová. Vyloučení: 3:4 + Mrázková do konce. Bez využití. Rozhodčí: Lovacký, Čech. Diváci: 46.

17. kolo
Litvínov – Prague Tigers 3:7 (2:2, 1:1, 0:4)
Branky
: 16. Tóthová, 17. Svobodová, 27. Havlínová - 5. a 46. Horáková, 6. Poštová, 27. Bursová, 46. Horáková, 47. Křížková, 49. Němcová, 50. Zelená. Vyloučení 3:0. Bez využití. Rozhodčí: Čermák, Kubát. Diváci: 30.