Související zápasy

Prague Tigers
420_20240220_162533.jpg

Konec na výbornou. Otloukánek zkrotil Panthers, Janglová má nulu

Nejlepší možnou tečku za základní části udělaly ženy. Při posledním hracím víkendu je čekal souboj šelem s Panthers Praha a na závěr souboj s Plzní, kde se hrálo o přímý postup do osmifinále. Na západě Čech odehrály svěřenkyně nejlepší utkání v sezoně a jako bonus s nulou v zádech. Brankářka Kristýna Janglová tak slaví první čisté konto od letního přestupu.

Svěřenkyně Víta Gattnara sice vletěly do zápasu parádně, zkraje druhé třetiny už vedly 3:0, přesto se jejich náskok ztenčil na nejmenší možný. Na startu závěrečného dějství všechny v hale vyděsila pozdější hrdinka zápasu Nikola Hamerníková, která se v bolestech ocitla na zemi, když šla do bloku proti střele.

„Trenér Gattnar mi vždy říká, proč neblokuji na tréninku střely. Právě kvůli tomuhle tam nechodím. Jsem takový otloukánek. Na tréninku na to kašlu, ale v zápase se obětuji pro tým, takže jsem šla do střely, dostala do prstu a z bolesti jsem omdlévala, protože mi to vše připomnělo událost z léta, takže šla psychika dolů,“ popisovala celou situaci 24letá hráčka.

Zápas v tu chvíli začínal navyšovat obrátky co se soubojů a důrazu týče. Panthers se podařilo vyrovnat, avšak Gattnar včas zareagoval oddechovým časem, týmu naordinoval osobní obranu, se kterou hostující celek měl problémy a 49 vteřin před vypršením základní hrací doby právě Hamerníková vstřelila vítěznou branku na konečných 5:4.

„Před tím jsem cítila naštvanost i na rozhodčí. Když jsem běžela u mantinelu, tak odpustili Panthers jasnou dvojku, naopak nám jí dali, takže jsme hráli oslabení. I soupeřky začaly přitvrzovat a klasicky jsme se začaly o sebe bát. Měla jsem v sobě blik, že jsem byla odhodlaná utkání rozhodnout a dát gól, což se povedlo. Zápas jsem rozhodla a mám z toho radost. Jen rodiče byli vyděšení z toho, že ležím na zemi a už raději nepřijedou,“ komentovala nejlepší hráčka zápasu domácího týmu.

O den později cestovali Tigers do Plzně, se kterou svedli přímý souboj o postup do osmifinále. Z původně očekávaného drama se nakonec urodila jednoznačná záležitost pro Tygřice a jejich nejlepší výkon v sezoně. S nulou vzadu, takže si gólmanka Kristýna Janglová připsala premiérové čisté konto na závěr základní části a domů si odvezla cenu za nejlepší hráčku zápasu. K tomu i plusové body, když se postarala o jednu z přesilovek svého týmu a skvělou formu před vrcholem sezony.

I přes výsledek 6:0 se ale hrála vyrovnaná partie s nádavkem, že už se blíží vyřazovací boje. „Na jednu stranu si zvykáme, že play off bude drsné a bolet a musíme počítat s tím, že se někdo může zranit, což bychom neradi. Je vidět, že se začínáme bát jedna o druhou. Nemáme tak široký kádr, abychom si dovolili někoho ztratit,“ uvedla Hamerníková. Tigers už nyní mají jistotu, že se vyhnou předkolu a do osmifinále půjdou nejhůř ze třetí pozice. Na soupeře si tak musí ještě počkat.

foto: Flickr / FBŠ SLAVIA Plzeň