441_20240626_160346.jpg

Kouč bronzových dorostenek: Holkám jsme řekli, ať k tomu přistupují motivačně

Letošní florbalový turnaj Brno Open Game je minulostí. Početná výprava Prague Tigers čítající osm družstev si přivezla jednu sadu medailí. O ní se postaraly dorostenky pod vedením Víta Gattnara a Martina Dobra, které si vybojovaly bronzové medaile, když je v semifinále vyřadil pozdější vítěz celého turnaje Tatran Střešovice.

„Jsem hrozně rád a šťastný. Jsou v tom dva roky práce, co holky pod námi jsou a jsem rád, že se naše práce promítla do prvního úspěchu, i když se pořád jedná o začátek dlouhé cesty,“ řekl za celý tým trenér dorostenek a hlavní kouč celé ženské složky Vít Gattnar. Dorostenky byly v Brně už loni, kde jejich pouť skončila v play off už záhy na maďarském reprezentačním týmu. Nyní si turnajového pavouka vychutnaly mnohem víc.

Nakonec z toho bylo třetí místo a bronzové medaile. Základní skupinou se spíše protrápily, když v pěti zápasech daly jen osm gólů, nicméně už závěrečný souboj s Třebíčí (5:0) naznačil, že by mohly odehrát parádní turnaj, což se nakonec stalo. V prvním kole play off odnesla jejich pohodu Dobruška (7:2) a následně ve čtvrtfinále přetlačily Písek, až v semifinále jim vystavil stopku Tatran Střešovice. I tak ale mohla propuknout radost ze zisku bronzových medailí.

foto: Brno Open Game

„Holkám jsme řekli, ať si medaili užijou, ale zároveň tohle pro nás nemá být vrchol a chceme víc a jít výš. Ať k tomu přistupují motivačně. Brno je každým rokem vrcholem sezony, nikoliv však vrchol holek a co s nimi chceme dokázat,“ prohlásil Gattnar. Dorostenky se v příštím ročníku představí už v první lize a nikoliv v té druhé. Dopředu tak vyslaly vzkaz, že se s nimi musí počítat. „Doufám, že tím vysíláme, že jsme tady a že to děláme dobře. Úspěch udělat chceme a myslíme to vážně. Jsme tady a je na čase o nás říct i světu,“ uzavřel kouč.