74_20240206_131234.png
269_20230107_093216.jpg

Leden začíná zostra, domácími zápasy. Tigers hrají pro dětský domov

První víkend roku 2023 přinese bohatý program v podání elitních družstev Prague Tigers. Obě se totiž představí v domácím prostředí. Jak v případě žen, které v 1. lize vyzvou Vinohrady a Plzeň, tak mužů, jež přivítají Turnov, se bude hrát pro dobrou věc. Všechny tři víkendové duely budou totiž ozvláštněny Tříkrálovou dobročinnou sbírkou pro klánovický dětský domov.

Oba týmy zakončily uplynulý rok 2022 rozpačitě a na jeho závěr budou chtít co nejrychleji zapomenout. Muži se trápili celé adventní období, kdy dostávali v průměru přes deset gólů na zápas, jejich kolegyně by rovněž nejraději hodily za hlavu duely v Chomutově a Litvínově.

„Stalo se a my se z nich můžeme maximálně poučit. Svátky nám určitě pomohly si hlavně odpočinout, nabrat síly a strávit čas s našimi nejbližšími,“ sdělila s 30 body jasně nejproduktivnější hráčka týmu Eliška Mrázková.

Stejné je to i v případě mužů. „Bohužel i nám se zápasy nepovedly, jak jsme si představovali. Udělali jsme hodně chyb a soupeři nás potrestali. Doufám, že jsme si všichni pořádně odpočinuli, do klíčového měsíce vstoupíme hned výhrou a odpíchneme se,“ přidal se za muže Jakub Manek. Se spoluhráči se nevzdává. S týmem ví, že i přes černou sérii stále ztrácí na play-off tři body a soupeři okolo je teprve čekají.

Se všemi týmu budou hrát muži právě v lednu. První kalendářní měsíc nového roku, tak víceméně napoví, jaké hektické u nich jaro bude. „Samozřejmě to tak vnímáme. Všechny zápasy, co nás čekají ve zbytku základní části, hrajeme s týmy ze druhé poloviny tabulky, se kterými jsme namačkaní na minimálním bodovém odstupu. Každý zápas bude “o šest bodů“, ví Manek.

Ženy mohou být oproti nim klidnější. Od začátku roku se drží na předních příčkách první ligy. V lednu a únoru jim tak půjde hlavně o to se nejlépe připravit na play-off. Na úvod ledna je čekají těžké prověrky, kdy se střetnou s Vinohrady a Plzní. „Na utkání se těšíme. Bude to zkouška toho, jak jsme připraveny do té nejdůležitější části sezony. Tyto víkendové zápasy budou navíc ozvláštněny dobročinnou sbírkou pro dětský domov v Klánovicích, tak určitě neváhejte a dorazte do Nehvizd podpořit dobrou věc!“ hlásí Mrázková, jež naznačila cíle i do konce sezony. Se spoluhráčkami chce vyhrát celou první ligu, nikoliv základní část. „Zbylé zápasy před play-off chceme odehrát herním stylem, který nás zdobí, doladit poslední herní nedostatky a hlavně se nezranit,“ zaťukala vzápětí.

Sbírka proběhne nejen v Nehvizdech, ale také i v Čakovicích, kde muži svedou bitvu s Turnovem, který na podzim dokázali na jeho půdě porazit a navíc dokázali otočit zápas, když ještě po čtyřiceti minutách hry prohrávali o dva góly. „Hrálo se na extra malém hřišti, ošklivý florbal plný soubojů, prakticky bez prostoru ke kombinaci, kde domácí měli určitě výhodu prostředí. Pokud si dobře pamatuji, byli jsme hodně vylučovaní a v přesilovce byli nebezpeční,“ vybavuje si Manek, který si přeje, aby se Tigers tentokrát trestné lavici vyhnuli a ukázali, že se tentokrát bude hrát florbal na klasických rozměrech hřiště a výhoda prostředí bude na domácí straně. Zápas startuje v neděli v 18 hodin.

Sobota 7. ledna
1. liga žen – 17. kolo
18:00 Prague Tigers – Vinohrady
Neděle 8. ledna
1. liga žen – 18. kolo
17:00 Prague Tigers – Slavia Plzeň
Národní liga – 16. kolo
18:00 Prague Tigers - Turnov