293_20230210_160327.jpg

Logo jako oddanost klubu. Helmy dorostenců ozdobili oranžoví tygři

Brankáři týmu dorostenců Filip Češner a Šimon Hladký si nechali ozdobit své masky. Jednomu už logo klubu zkrášluje helmu dlouho, druhý se k němu přidal teprve nedávno. Nicméně oba obličejové kryty vypadají parádně. Oba se shodnou v jedné věci. Rozhodli se tak díky dlouholetému působení v Prague Tigers.

Znak klubu jako oddanost, vděčnost či pocta, že už dlouho mohou být jeho součástí. Na helmách dorosteneckých gólmanů už nějakou chvilku najdete logo klubu. „Dlouhé působení klubu, záliba k němu a chtěl jsem mít vlastní helmu,“ upřesňuje Češner, aby se mohl odlišit od ostatních. Spolu s ním ji několik týdnů má i jeho brankářský kolega Šimon Hladký. „Jsem rád, že jsem si jí pořídil a že na ní můžu mít logo klubu. V tomhle týmu hraji osm let. Jsem v něm spokojený a budu v něm dál rád hrát,“ podotýká brankář dorostenců.

V Češnerově případě najdete nejen logo, ale také jedničku vzadu a stejně tak i trikoloru z české vlajky, kterou tam přidal z vlastní iniciativy autor. Do budoucna by chtěl 16letý dorostence dát na helmu něco, co o něm víc vypovídá a s čím si ho ostatní více spojují. Tím jsou například šachy. Zároveň je maska dělaná na jeho proporce. „Je úplně jiná, odlehčená, aby mě nebolelo za krkem, vytvořená přímo na mou hlavu,“ zdůrazňuje Češner.

Hladkého helma je mnohem pestřejší. Najdete na ní například čtyři esa, která odkazují na karetní hru poker, jež rád hraje. Dále je na ní číslovka 33, s níž nastupuje, či škrábanec na oko symbolizující tygří šrám. Na masce se objevuje slovíčko Numb. Nemá však připomínat odkaz na slavný hit rockové skupiny Linkin Park, ale na brankářovu minulost. V anglickém slangu totiž znamená toto slovo otupělý a tak je zde odkaz na gólmanovu otupělost ohledně jedné dívky.

V neposlední řadě se u Hladkého helmy objevuje číslovka 999. V opačném gardu je to sice 666, které je prezentováno jako satanovo číslo, nicméně symbolika je zde jasná. „Znázorňuje, že každou špatnou věc dokážete otočit v něco dobrého,“ vysvětluje Hladký. Zároveň trojčíslí odkazuje i na jeho oblíbeného intepreta Juice World.