263_20221210_181012.jpg

Mladší žáci hráli pro trenérku, dorostenci sahali po bodech

Mikulášský víkend ve znamení florbalu. Do něj se zapojilo hned několik družstev Prague Tigers. Dorostenci opět narazili na Mladou Boleslav, tentokrát v jejím domácím prostředí, a odešli poraženi. Výkony mladších žáků naznačují vzestupnou tendenci, jen je potřeba vyladit přebírání hráčů a před rodiči se představila v rámci pořádání přípravka Orange.

Dorostenci po vedením Romana Janeby udrželi nejvyšší koš a pro následující dva hrací dny jim přísluší utkávat se s nejlepšími. Po třech týdnech narazili na Mladou Boleslav, kterou naposledy překvapili. Nyní se ale hrálo v domácí hale Středočechů, kteří Tigers oplatili porážku a vyhráli 7:1. Ještě před tím se postavili Liberci. V tomto duelu sahali po bodech a ještě ve třetí třetině vedli 4:2, nakonec ale těsně prohráli 5:6. I přes porážku si ale kouč výkon svých svěřenců pochvaloval, navíc se musel obejít bez šesti hráčů.

Podruhé ve třetím koši se představili mladší žáci, kteří po Mladé Boleslavi zavítali tentokrát do Benešova. Těsně před turnajem přišla špatná zpráva, že bude chybět pro nemoc hlavní trenérka Adéla Hortova a jeden z defenzivních pilířů v obraně Tomáš Filipský. Zejména jeho ztráta byla hodně znát. Kluci totiž měli potíže s herním postavením a agresivitou v napadání. S přibývajícmi zápasy ale systémové nastavení vyladili a důkazem jest, že klíčové utkání s Black Angels zvládli a udrželi se. Na závěr turnaje byl nad jejich síly domácí Benešov.

Největší zastoupení, co se týče družstev měla klasicky přípravka. Grey pod vedením Jakuba Pražáka opět nezklamali, zvítězili třikrát a jeden zápas dovedli k remíze, která kouče hodně mrzela. Naopak tým Black obstál v premiéře ve vyšším koši, ačkoliv se musel vypořádat s velkou nemocností hráčů. Nicméně ti na turnaji se nahecovali, běhali, dokazovali se uvolňovat v situacích jeden na jednoho a ve výsledku z toho byly tři výhry a jedna těsná porážka. „Děti se rychle naučily hned po ztrátě vybojovat míček. Už nám jde rozehra ve dvou, začínáme chápat i bránění, nabíhání si pro míček od gólmanů,“ měla velkou radost trenérka Nikola Hamerníková.

Naopak menší zklamání bylo u družstva White, které v oddílovém duelu sice porazilo tým Black, ale v jeho případě platilo, že první vyhrání z kapsy vyhání. Na pořádající turnaj bude chtít co nejrychleji zapomenout tým Orange. V domácí hale v Zelenči totiž prohrál všechny čtyři zápasy. „Během turnaje došlo určitě ke zlepšení, hlavně děti začaly chápat obsazování protihráčů. Některé se potřebují osmělit a jít důrazně po míčku, do soupeře, nedávat přednost,“ poznamenala trenérka Helena Filipská.