Související zápasy

Prague Tigers
74_20240206_131234.png
382_20231123_102721.jpg

Mladší žáci obstáli mezi elitou. Posun přípravek, elévů i starších žákyň

Početná tygří armáda Prague Tigers napříč kategoriemi se zapojila do florbalových bojů. Mezi elitou obstáli opět mladší žáci. Jejich vrstevnice se sešly v nejsilnějším složení, což bylo na hřišti znát. Velký posun opět zaznamenaly týmy elévů i přípravek. V některých případech si za jejich výkony vysloužily pro příští turnaj těžší soupeře, aby se mohly ještě dál zlepšovat.

Mladší žáci pod vedením šéftrenéra chlapecké složky Romana Janeby se už zabydleli mezi elitou a stejně tomu tak bylo i nyní. Potíže s nimi měl i pozdější vítěz. „Se všemi soupeři jsme hráli vyrovnané zápasy. Potrápili jsme Spartu, která jinak vše vyhrála. S Mladou Boleslaví i Kladnem jsme vedli téměř celé zápasy. S Tatranem naopak dotahovali. Nejvíc se teď musíme v tréninku zaměřit na hru v posledních patnácti metrech, přečíslení, střelbu a řešení situací. Často trefíme blok, nebo situaci vyhodnotíme špatně,“ uvedl Janeba.

Trenérka mladších žákyň Eliška Horáková mohla počítat s nejsilnější sestavou, takže do toho šly její svěřenkyně naplno. „Měla jsem docela velká očekávání a myslím, že děvčata herně nezklamala. Bára Venderová s Luckou Paulíkovou se hodně snaží kombinovat už v rozehrávce, musíme je pořád tlačit do situací jedna na jednu a střelby. Celkově za mě měla hra hodně vysokou úroveň a jsem spokojená,“ hýřila radostí koučka.

Už tradičně silná kategorie v podání Prague Tigers jsou přípravky, které už jsi vštěpují do zápasů nutné základy potřebné pro jejich vývoj. „Zápas od zápasu jsme postupně zapracovali další věci, nejdřív hra propadala, tak si pak větší kluci vždy hlídali obranu a pokrývali ji. Postupně méně a méně odpalovali míček, víc na sebe volali. Radost v týmu i spokojenost u rodičů,“ těšilo trenérku Helenu Filipskou.

Spokojený mohl být i její kolega Jakub Pražák, jenž si došel se svými svěřenci pro celkové vítězství. „Na turnaji obrovské zlepšení. Ukazují se noví lídři. Dvojice Adamů krásně táhla tým. Fakt to bylo parádní. Rodiče byli až překvapení, jaký je rozdíl oproti předchozím turnaji. Bylo to super! Děti plný zážitků. Ve všech zápasech jsme byli lepší, dominantní na míčku i bez,“ prohlásil kouč Pražák.

A do třetice pozitivní zprávy přišly i z tábora Grey. „Konečně jsme mohli vidět, na čem pracujeme na tréninku. Určité zlepšení proti minulému turnaji. Začínáme chodit do soubojů jeden na jednoho. Chceme získat míček, jsme hladovější už na hřišti, nejsme jen živé kužely pro soupeře. Prohry nás nemusí mrzet, prohráli jsme se ctí a hráli vyrovnané partie. Bohužel soupeř měl více zkušených hráčů starších než, ale to nevadí, protože jsme zažili premiérové góly a prohráli se vztyčenou hlavou,“ měl jasno trenér Jiří Toček.

Posun tabulkou vzhůru zaznamenali junioři, kteří si poradili s Rudnou a díky výhře se dostali na příčky zajišťující play-off. „Podle očekávání vysoká výhra. Soupeř utkání nezvládl v hlavě a tři body nám daroval zbytečnými vyloučeními, kdy jsme proměnili všechny přesilovky. Zvládli jsme i dvě oslabení a v jednom se nám podařilo vstřelit gól,“ řekl trenér Vojtěch Ševčík. V úterní dohrávce ale jeho svěřenci prohráli s Falcony.

Starší žákyně odehrály v oslabené sestavě další turnaj. Po úvodní výhře nad Vinohrady 4:0 a prohře s Wizards 2:4 už počítaly se zápasem o umístění. Jenže poslední výsledek obou soupeřů dopadl tak, že posunul holky do boje o postup do prvního koše. Ve finále se jim nepovedl vstup do druhé části, když dostaly rychlé dva góly. Snížit se jim povedlo dvě minuty před koncem a v závěrečném tlaku padl vyrovnávací gól pouhé dvě sekundy před závěrečnou sirénou. Jediný gól v samostatných nájezdech vstřelila Linda Mikolášková a holky si tak příště zahrají mezi elitou. 

„Paradoxně, vzhledem k postupu, to herně nebyl jeden z nejpovedenějších turnajů. Hráli jsme často v chumlu, nedařilo se nám roztahovat hru. Chvílemi jsme hráli v devíti, takže to byl fyzicky hodně náročný turnaj. Pozitivem je, že jsme celkem úspěšně zvládli vyzkoušet novou herní věc, na kterou se nyní zaměřujeme,“ shrnul trenér Tobiáš Průša.

O uplynulém víkendu se představili i elévové. Družstvo White mělo už tradičně pomalejší rozjezd a opět předvedlo následně nejlepší utkání na turnaji, avšak tentokrát doplatilo na horší koncovku oproti soupeřům a také slabší důraz. „Zbytečné ztráty, začalo se hrát až v druhém poločase. Druhý zápas, v němž jsme Spartu přestříleli, ale dal se z toho jen jeden gól. Druhá půle zlepšení a málem i vyrovnání. Ve třetím zápase s Vosy najednou vše fungovalo - mluvení, střílení, střídání i obrana. Turnaj nám ukázal, že musíme zapracovat na střelbě a také na důrazu,“ mínil trenér Karel Poupě.

Velký pokrok udělal i tým Orange pod vedením Kryštofa Schovánka, který sám kvitoval, že jeho svěřenci zahráli nejlepší zápasy v sezoně. 

„Proti Jesenici byly děti důrazné a nic jí nenechaly zadarmo. V utkání s Říčany úplný opak. Nebyla vidět žádná chuť hrát, natož vyhrát, a proto prohra. Poslední dva duely s Mladou Boleslaví a Kolínem asi dvě nejlepší střetnutí, co jsme letos zahráli. Donutili jsme děti celou pauzu mezi zápasy odpočívat, což bylo znát. Výsledky nejsou nijak vysoké, ale nasazení, hlad a úroveň hry, kterou jsme předváděli byla přesně taková, jakou jsem po nich chtěl. Až na menší výpadky, bez kterých jsme se bohužel neobešli,“ zhodnotil mladý kouč.