74_20240206_131234.png
276_20230121_072217.jpg

Muže v souboji šelem čekají vyprodané Řepy, ženy chladná přetlakovka

Rovnoměrně do obou víkendových dnů jsou rozdělena utkání elitních družstev Prague Tigers. Muži už v sobotu napíšou 18. kapitolu základní části v rámci Národní ligy. Hrát se bude v pražských Řepích, kam si je pozvali Panthers. Neděle bude patřit ženám, které čeká v rámci 20. kola výjezd do Kladna a tamější chladné přetlakové haly, kde se střetnou s Novým Strašecím.

V podání mužů se v lednu jedná o pěknou horskou dráhu. Zatímco vstup do nového roku jim v domácím prostředí v Čakovicích vyšel na výbornou a porazili Turnov 9:2, tak v Rudné místo potvrzení tří bodů z předchozího utkání přišel tvrdý pád na zem, když jim lekci z efektivity uštědřili Sokolové z Rudné. Mužům tak nadále patří deváté místo s odstupem tří bodů na osmičku znamenající play-off.

„Realitou si procházíme už od prvního zápasu. Myslím si, že duel v Rudné nám vyloženě nesedl. Soupeři vyšlo doslova všechno a z toho, co měl, byl efektivní. Předvedli jsme málo, a proto jsme odjeli bez bodu,“ hlásí s odstupem času navrátilec na střídačku trenér Tomáš Večeřa.

Tigers už však mnoho času nezbývá, aby se posunuli do kýžené osmičky a potřebují bodovat co nejpravidelnější. Ideálně už proti Panthers, „Na víkend se cítíme připraveni, jde o speciální zápas,“ hlásí z hráčského kádru Jan Nachtmann. Domácí se totiž přesunuli z Rudné do Řep a utkání s Tygry má být součástí oslav 30 let od založení klubu. I loňský semifinalista Národní ligy je ale za očekáváním a je aktuálně šestý. Zápas bude vysílán i na platformě TVcom

Utkání na půdě soupeře čeká i ženy, které od začátku patří ke špičce první ligy a leden s únorem berou především na vypilování detailů a vyvrcholení přípravy na nadcházející play-off. Dalším soupeřem, který je prověří, bude Nové Strašecí, které patří rovněž do lepší poloviny soutěže a přísluší mu šestá pozice. „Předpokládám, že se bude hrát důrazné utkání. Zebry se vyznačují důrazným stylem hry,“ očekává trenér Vladimír Jambor.

Kladenská přetlaková hala se vyznačuje v zimních měsících tím, že je v ní dost chladno. I na tyto podmínky se ale podle trenéra ženy důkladně připravovaly. „Měsíc už v Nehvizdech netopíme, abychom byli na chlad připravení,“ podotýká Jambor a jak sám řekl, tak jeho svěřenkyně čeká ještě v sobotu v rámci přípravy a otužování koupel v řece Vltavě.

Program víkendu
Sobota 21. ledna

Muži: 18. kolo Národní ligy
17:00 Panthers Praha – Prague Tigers

Neděle
Ženy: 20. kolo 1. ligy

17:00 Nové Strašecí – Prague Tigers