VinohradyTigers
6:8(1:2, 3:4, 2:2)
ne 26. 9. 2021 18:00 @ TJ Sokol Vinohrady, Divize, 3. kolo

Muži čelili dvěma nájezdům, drama ale zvládli

Po ženách nastoupili o den později v Královských Vinohradech také muži, když čelili místní rezervě. Třetí kolo florbalové divize B nabídlo přestřelku, o dva góly více vstřelili Prague Tigers a radovali se po závěrečném hvizdu z výhry 8:6. Ke konci zápasu museli čelit dvěma trestným střílením soupeřem, z nichž jedno Sokoli proměnili, sami pak ale díky němu udělali tečku za zápasem.

Na Vinohradech se odehrál zápas dvou odlišných polovin, zatímco v první polovině dominovali Tigers. Za stavu 2:6 se zdálo, že si dojdou k bezpečnému vítězství, soupeř se ale začal nebezpečně přibližovat. „Soupeři jsme trošku dali přičichnout k bodům, ale v bráně jsme měli velkou oporu, která nás nejednou na závěr podržela,“ pochválil slovenský útočník Šimon Masár muže pod maskou v tygří brance Pavla Dundra.

Vinohrady ulehčovali Tigers hru, když v první polovině nasbíraly celkem 18 trestných minut. „Těžili jsme z vyloučení soupeře a jeho nekoncentrovanosti,“ konstatoval Masár, který jako jediný hráč Tygrů dokázal využít početní výhodu. Sami ale nabídl domácím dvě přesilovky a obě Sokoli dokázali potrestat. „Z faulů se musíme poučit a zachovat chladnou hlavu až do konce utkání do dalších zápasů, protože nás to může stát pár bodíků a trenéry nervy,“ podotkl dvacetiletý talent slovenského florbalu.

Domácí se dokázali přiblížit na rozdíl jedné branky, když v poslední minutě snížil z trestného střílení nejproduktivnější hráč zápasu Dominik Záň (3+2). „Došlo k sebeuspokojení a polevení. Naší ztrátou jsme pustili soupeře zpátky do hry,“ poznamenal trenér Petr Pánek. Vinohrady měly ještě k dispozici ještě jeden nájezd pět minut před koncem, Dundr ale Proška vychytal. Definitivní vítěznou tečku dodal Prague Tigers v poslední vteřině základní hrací doby Wojnar, který také dostal možnost nájezdu a proměnil.

Tigers mají po třech kolech osm bodů. Masár ale tuší, že jich mělo být devět. Jedná se však o minulost a tým musí hledět dopředu. „S úvodem můžeme byt spokojeni ale ukázalo nám to i nedostatky, na kterých budeme muset zapracovat, abychom pokračovali v nastoleném tempu,“ řekl Masár, jemuž vyšel náramně úvod sezony po příchodu do týmu a ve třech duelech nasbíral deset kanadských bodů a s osmi góly je zároveň nejlepším střelcem.

„Deset bodů je příjemných, samozřejmě jejich mohlo být více, ale Martin Boušek odmítl zvýšit mi počet asistencí,“ rýpl si Masár do svého spoluhráče z útočné lajny. „Ale při gólech je třeba ocenit celou formaci, která si zatím sedla a daří se nám,“ těší jednou z nových letních akvizici mužského A-týmu. Slovenský florbalista si libuje, že uvnitř kádru panuje dobrá nálada a věří, že tak bude pokračovat i v dalších kolech do konce sezony.

Vinohrady B – Prague Tigers 6:8 (1:2, 3:4, 2:2)
Branky: 37., 39. a 60. D. Záň, 16. Neuman, 29. Prošek, 50. Svoboda – 8. a 32. Navrátil, 17. a 31. Masár, 25. a 60. Wojnar, 23. Koudelka, 46. Piták. Vyloučení: 6:2 + Blažej (ot - Vinohrady). Využití: 2:1. Rozhodčí: Recht, Fišer. Diváci: 31.