Související zápasy

Prague Tigers
308_20230311_130718.jpg

Muži hrají o mečbol. Ženy vstupují do play-off

Vyřazovací boje startují naplno. Po mužích, kteří už dva týdny zápolí s Turnovem, jdou do akce i ženy. Obě družstva musí vyhrát dvě utkání, aby svého soupeře vyřadila. V případě play-down se rozehraje v sobotu odpoledne již páté pokračování za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy. Zástupkyně něžného pohlaví se postaví proti Novému Strašecí.

Nabitý program čeká o víkendu Prague Tigers. Muži už úderem 15. hodiny rozehrají další duel v rámci série play-down. V barrandovské hale se bude hrát o hodně. Vítěz získá mečbol a už v příštím utkání bude moci získat celou sérii.

„Očekávám zlepšenou produktivitu našeho týmu a sérii jednoznačně rozhodne, jestli se dokážeme na začátku utkání dostat do vedení a bude s námi muset soupeř hrát otevřenou partii, což se nám právě v sobotu podařilo, nebo budeme prohrávat a celý zápas dobývat jejich tvrz, stejně jako tomu bylo v neděli,“ predikuje Vojtěch Řádek, který by se podle vlastních slov nedivil, kdyby se rozhodovalo až v posledním možném sedmém zápase.

Ženy teprve vstupují do play-off. Po roce opět jako favoritky. Oproti loňsku z druhého místa, což berou jako malé plus. Oproti mužům se jejich série hrají na dvě vítězná utkání, tudíž kdo ovládne první duel, bude mít velkou výhodu do nedělní odvety. „V play-off stačí udělat jednu chybu a pak už se vezete. Rozhodovat budou maličkosti, psychická odolnost a velká bojovnost a nikoliv kvalita na holi,“ řekla v rozhovoru pro klubový web Eliška Horáková. Tigers si v základní části s Novým Strašecím dvakrát poradili – doma 7:1, venku dokonce 8:1.