Související zápasy

Prague Tigers
287_20230204_091453.jpg

Muži jdou na Mukařov. Ženy absolvují výjezd na jih Čech

První únorový víkend nabídne bohatý program elitních družstev Prague Tigers. V Praze se ale představí pouze muži, kteří v Kunraticích vyzvou mukařovskou Traverzu a hrát se bude opět o důležité body v závěru základní části. Relativně snazší soupeře budou mít ženy, které čekají dva zápasy na jihu Čech. Tento výjezd je víc než florbalový, ale také stmelovací a hodně vítaný před play-off.

Mužům zbývají už jen tři zápasy k tomu, aby dokázali odvrátit nepříznivý vývoj celé sezony. Soupeřem jim bude tým, který na podzim dokonale zaskočili. Tigers v listopadu porazili doma Mukařov jednoznačně 8:3 a o další překvapivý výsledek by se rádi postarali i nyní. „Myslím si, že výhra by byla příjemnou vzpruhou do zbytku základní části, ale nyní se soustředíme na jiné věci. Stále je ve hře devět bodů, a pokud hráči pochopí, že tato soutěž není divize a odevzdají maximum v každém souboji, tak můžeme být úspěšní nebo minimálně trápit zbytek soupeřů,“ říká trenér Tomáš Večeřa. V opačném případě čeká jeho svěřence play-down, které bude hodně dlouhé a samozřejmě psychicky náročné.

Vzhledem k podzimní výhře by Tigers mohli jít do zápasu s vědomím, že i tak těžkého soupeře lze porazit. Oproti minulému střetnutí s Královým Dvorem by navíc nemuseli mít tolik svázané ruce, protože v sobotu mohou spíš hlavně překvapit. „Nedokážu říct, jestli budeme vnímat tlak nebo budeme v pohodě. Kluci si stanovili cíl, ale nedělají pro něj maximum možného, což je špatně. Soupeře známe, víme jak hraje, takže bude důležité chytit se gólově a pak můžeme pomýšlet na body,“ podotýká kouč mužů.

Dva duely o víkendu čekají i ženy, které vyráží na jih Čech. Už v minulosti se ukázal tento výjezd jako stmelovací, kdy tým přespával v místě jednoho zápasů a nejinak tomu bude i nyní. „Pro ženský tým je velice důležitá psychická stránka, takže se těším, že společně posedíme a popovídáme si. Třeba někoho něco trápí, tak bude čas na to vše probrat a do začátku play-off vyřešit,“ poodkrývá kapitánka Kristýna Viktorová.

Na Tygřice čeká v sobotu večer teambuildingová hra, při které by se měly vzájemně o sobě něco dozvědět. Další nabídkou budou i deskové hry, které si berou sebou. „Necítím tedy potřebu někoho v něčem krotit, například v tom hraní her, ať každý hraje dle libosti. Doufám, že se celý tým, aspoň tak jako já, těší na čas strávený s přáteli,“ přeje si obránkyně ženského týmu. Tomu zbývá odehrát do konce základní části pět zápasů. Vyřazovací boje jsou v plánu už za měsíc. „Do play-off nezbývá příliš času, očekávám tedy, že herně budeme ladit spíše detaily,“ uzavírá kapitánka Tigers.

Program víkendu
Sobota 4. února
Národní liga – 19. kolo
17:00
Traverza Mukařov – Prague Tigers

1. liga žen – 21. kolo
16:00
Týn – Prague Tigers

Neděle 5. února
1. liga žen – 22. kolo
14:00
Soběslav – Prague Tigers