Související zápasy

Prague Tigers
296_20230218_100847.jpg

Muži musí doufat a vyhrát, ženy budou hledat sestavu

Startuje poslední hrací víkend základní části. Obě elitní kategorie musí vyřešit poslední otazník. Ženy míří na sever Čech i k následnému utkání se Spartou v okleštěné sestavě hájit druhé místo. Muži budou s očekáváním vyhlížet sobotní výsledek Králova Dvora, aby následně nastoupili proti Benešovu. Oč budou bojovat, se teprve dozví, následná bitva v Bystřici už bude na nich.

Musí nejprve doufat, věřit, že Králův Dvůr odejde ze sobotního duelu s Traverzou bez bodu. V opačném případě budou muži následně v neděli ladit poslední detaily na zrádné play-down. Jejich osud je v cizích rukách. Až sobota večer rozhodne, zda naděje bude žít, nebo umře jako poslední. V lepší variantě se Prague Tigers v přímém souboji utkají s Benešovem o poslední vstupenku do play-off, v horším se bude řešit, zda začít doma s Turnovem, nebo Rudnou.

„Doufám, že k zápasu přistoupíme stejně jako proti Jaroměři, v podobném tempu, nasazení, hrát dobře do obrany a tolik bloků. Kolik jsme jich měli, to bylo výborné. Snad předvedeme podobný výkon a následně pošleme Traverze dárkový balíček, když tam Králův Dvůr bouchne,“ řekl jeden z hrdinů posledního domácího zápasu Jakub Manek. Bez ohledu na sobotní výsledek, chce poslední zápas základní části vyhrát a naladit se na nadstavbu. „Náš úkol je jasný, získat tři body v Benešově,“ zavelel 22letý útočník.

O poznání zkušenější Vítězslav Matěj ví, že se bude jednat v Bystřici o velkou šichtu. „Bude to těžký zápas. Hrál jsem tam jednou ještě za Prague Vikings a čeká nás malé hřiště, hrozná dřina, bojovné utkání, ve kterém si nedarujeme ani centimetr snad s vítěznou tečkou pro nás,“ nastínil 37letý matador. Podle něhož napoví o výsledku, kdo vstřelí první góly. „Kdo je dá, bude mít další průběh jednodušší,“ mínil Matěj, ačkoliv proti Jaroměři se jeho slova moc nevyplatila.

S hodně zamotanou hlavou odjíždí na sever Čech ženy. Ačkoliv budou v duelech s Ústím i Českou Lípou favoritkami, a stejně tak i v úterní předehrávce se Spartou, tak trenéři budou ladit složení hráčského kádru pro všechna utkání. „Budeme hledat sestavu. Jsme ve stavu hráčské nouze. Budeme hodně improvizovat, rozhodně nic nebudeme ladit,“ přiznal jeden z koučů Vladimír Jambor. Minimálně ve víkendových utkáních budou hrát Tygřice s deseti hráčkami do pole.

Ženám by se i tak mělo podařit uhájit druhé místo a tím pádem se vyhnout předkolu. Jen shoda okolností by je mohla odsunout na čtvrtou pozici, a tak následná pauza mezi základní částí a osmifinále jim přijde vhod. „Určitě jí uvítáme, vyléčíme se a doufám, že hráčky, které si odpočinou před play-off, budou pak v něm hladové,“ uzavřel Jambor.

Program víkendu

Sobota 18. února
1. liga žen – 23. kolo

20:00 Ústí nad Labem – Prague Tigers

Neděle 19. února
1. liga žen – 24. kolo

16:00 Česká Lípa – Prague Tigers

Národní liga – 22. kolo
16:00 Benešov – Prague Tigers (Bystřice)

Úterý 21. února
1. liga žen – 26. kolo

19:45 Sparta Praha – Prague Tigers