Muži porazili Všestary a do play-up půjdou z prvního místa, kde vyzvou Florbal Teplice

Sobotní výjezd znamenal cestu do Hradce Králové, kde své domácí utkání hrají florbalisté z FBŠ Všestary. Zápas to byl velmi důležitý, protože se za našimi muži držel v těsném závěsu druhý FBC Hradec Králové.

Zápas začal ve velkém tempu, všechny lajny aktivně napadaly a čekalo se na to, kdo udělá první chybu. Šance na naší straně přibývaly, ale brankář domácích držel. Zlom přišel v šesté minutě, kdy utekl Radim Tůma, který krosovou nahrávkou přes brankovistě našel zcela nepokrytého Martina Bouška, který začal svůj famózní večer - 1:0! Druhá branka přišla ve dvanácté minutě, kdy Vítězslav Matěj našel na mantinelu Čeňka Kašpara, který prostřelil domácího brankáře po zemi k bližší tyči - 2:0! Hostující komentátor u textového přenosu něco tušil a napsal: "Tigers mají nejméně 70% držení míčku. Nicméně i domácí se tu a tam dostávají k nebezpečné střele." A ono se tak stalo, my drželi balonek, ale branky začali dávat i domácí. Do konce třetiny se trefili za Všestary Páleník a Suchomel, takže se šlo do šaten za stavu 2:2.

Druhé dějství začalo opětovným náporem tygrů, kdy ve čtvrté minutě trefil odkrytou klec po úniku Jiří Horák. Po něm se trefil i Dominik Vorlíček. Poté se oba týmy hledaly a balonky končily ve středním pásmu. Bohužel v polovině utkání bylo opět vyrovnáno. Trefil se Páleník a Hellmann. O minutu později reaguje Vojtěch Zmrzlík, který strhává vedení na naší stranu střelou ze střední vzdálenosti - 4:5. A aby toho nebylo málo, tak dokázal vstřelit dvě branky i náš šutér Martin Boušek, který nejprve sebral balonek za brankou a z otočky zasunul k tyči, druhá branka padla po chybě v rozehrávce domácích, kteří chtěli vyhodit přes celé hřiště, což se nepovedlo. Jenže opět koncem druhé třetiny byli domácí na dostřel. Z rychlého protiútoku se trefil Novák a na konci třetiny i Dostál - 6:7.

Po čtrnácti sekundách od začátku třetí třetiny se trefil po rychlé spolupráci Martin Boušek, ale domácí odpověděli o tři minuty později z hole Freiberga. Následně ho napodobil i Hellmann, který prostě vystřelil a trefil do Dundrovi odkryté klece. Osm minut před koncem poslal na branku skákající balonek Čeněk Kašpar, který ještě dokázal trefil Matěj. Čeněk Kašpar jel poté nájezd, který se vší grácií proměnil na 8:10. Fanoušci Tigers už si na tribuně říkali, že by to chtělo trochu uklidnit, ale bylo zase vyrovnáno! Dokázal se trefit opět Hellmann a Dostál, takže se tři minuty před koncem utkání začínalo znovu. Mezi sedmnáctou a osmnáctou minutou však domácí neustáli dva souboje a faulovali. Tím pádem nabídli přesilovou hru 5 na 3 a tu využil neskutečnou ranou čtyřgólový Martin Boušek na konečných 10:11!