Související zápasy

Prague Tigers

Muži vyloupili Plzeň. Ženy byly stoprocentní

Úspěšný víkend mají za sebou obě elitní družstva Prague Tigers. Jak muži, tak ženy zvládli své boje a získali plný počet bodů. Svěřenci Lukáše Janů dokonale zaskočili v Národní florbalové lize Plzeň a poprvé v sezoně vyhráli. Zástupkyně něžného pohlaví zvládly v Nehvizdech další dva zzápasy a zkrotily jak Bivojky, tak Chomutov. Zůstávají jedním ze tří stoprocentních týmu v první lize.

Plno emocí přineslo utkání na západě Čech. Do jeho děje v první polovině se výrazně zapsal Jan Wojnar. Nejprve se ve spolupráci s Thomasem Heřmanským postaral o dvoubrankové vedení Prague Tigers, avšak zkraje druhé třetiny obdržel osobní trest a dvanáct minut strávil na trestné lavici. Už v závěru úvodního dějství pykal poprvé za sekání a domácí osm sekund před koncem po souvislém tlaku snížili.

Častá vyloučení se prolínala celým zápasem, a i když se Západočechům podařilo srovnat v polovině zápasu, tak si Tigers přichystali hned trojnásobnou odpověď. Z trestného střílení se prosadil i Masár. Domácí se v závěrečném dějství dostali na dostřel jedné branky, avšak proti nájezdu Meda se blýskl Dundr a hosté následně důležitý náskok ubránili. „První dvě třetiny skvělý zápas z obou stran, ve třetí třetině jsme utkání již zodpovědně ubránili i přes dobrý výkon soupeře. Škoda zbytečných vyloučení z naší strany, která nás stála zbytečné síly,“ uvedl po zápase trenér Lukáš Janů.

Dva odlišné zápasy

Ženy zažily dva zcela odlišné zápasy. S Chomutovem se trápily do poloviny utkání, než Petra Šusterová zařídila dvěma góly a asistencí uklidňující vedení. Hned zkraje poslední dvacetiminutovky využila přesilovku Eliška Mrázková. V dresu soupeře zdramatizovala utkání ještě Adriana Hýsková, nicméně Tereza Plánková v závěru utkání stanovila konečný výsledek.

„Zajímavý zápas. Mile jsem byl překvapen kvalitou naší hry. Bohužel nám trošku ve třetí třetině došel benzín a nemohli jsme hrát úplně to, co si představujeme. Musíme takhle přistupovat ke každému utkání,“ komentoval trenér Vít Gattnar.

Duel s Litvínovem byl úplně o něčem jiném a odehrál se pouze na jednu bránu. Bivojky udeřily pouze jednou, samy pak inkasovaly jedenáct gólů a odjely skolené. Hattrickem se na jejich prohře podílela tradiční opora Tigers Mrázková. „Prakticky o jednom týmu, bohužel jsme neudělali takové tempo, jaké si představuji. Musíme potrénovat situace na útočné polovině. Do obrany to celkem šlo a jediný obdržený gól byl po naší chybě. Herní sebevědomí se nám zvedá,“ kvitoval trenér Gattnar.

Muži: Národní liga – 2. kolo
Slavia Plzeň – Prague Tigers 4:5 (1:2, 1:3, 2:0)

Branky: 20. Porazil, 32. Mikolášek, 46. Mošna, 52. Šimeček - 1. Wojnar, 10. Heřmanský, 33. Řádek, 35. Piták, 40. Masár. Vyloučení: 6:5 + Wojnar (ot). Využití: 0:1. Rozhodčí: Rousek, Sochůrek. Diváci: 128.

Ženy: 1. liga – 3. kolo
Prague Tigers – Chomutov 6:3 (0:0, 4:2, 2:1)
Branky
: 29. a 34. Šusterová, 30. a 42. Mrázková, 29. Steinbachová, 58. Plánková - 22. Rázková, 31. Malecká, 53. Hýsková. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Rozhodčí: Trejbal, Hertz. Diváci: 29.

Ženy: 1. liga – 4. kolo
Prague Tigers – Litvínov 11:1 (5:1, 3:0, 3:0)
Branky:
5., 26. a 57. Mrázková, 13. a 35. Horáková, 10. Chvátalová, 16. Hamerníková, 20. Zelená, 40. Šebestová, 43. Němcová, 47. Plánková - 18. Havlínová. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Rozhodčí: Jindra, Bališ. Diváci: 20