Rtyně v/PTigers
3:4(2:2, 0:1, 1:1)
ne 24. 10. 2021 15:00 @ SH Orlovna Rtyně v Podkrkonoší, Divize, 7. kolo

Muži zvládli těžký test v Krkonoších. V Rtyni přetlačili místní Orly!

Po ženách zvládli přímý souboj o první místo i muži. V sedmém kole zvítězili ve Rtyni v Podkrkonoší 4:3 a odskočili ve florbalové Divizi B nejbližším pronásledovatelům na rozdíl čtyř bodů a to ještě zahodili dvě trestná střílení.

Klíčovou postavou začátku zápasu byl Thomas Heřmanský. Devatenáctiletá posila z Black Angels chtěla skončit s florbalem, nakonec se ale rozhodl pro přesun do Prague Tigers a udělal dobře. Dynamický sport ho po změně dresu začal bavit a v Rtyni vstřelil dva důležité góly, když nejprve otevřel skóre a následně na startu druhé třetiny poslal hosty do vedení, které už po zbytek utkání udrželi.

V obou případech mu asistoval Tomáš Navrátil. Spojení s hráči z Tatranu zatím v úvodu sezony funguje na výbornou. „Hraje se mi skvěle. Myslím si, že jsme si herně sedli a dost se nám daří, přeci jenom jsme nejvíc bodující lajna týmu a není zápas, aniž bychom měli minimálně bod,“ pochvaloval si Heřmanský. V minulosti byl se současnými spoluhráči spíš jako rival.

Prague Tigers už absolvovali duel na Vinohradech nebo doma s rezervou Liberce, kde museli otáčet utkání až v prodloužení. Na půdě Rtyně ale sehráli podle Heřmanského doposud nejtěžší utkání. „Udělali jsme si ho ale těžký sami, když jsme neproměnil tolik šancí a nechali se opět rozhodit v hlavách a na tom musíme do budoucna zapracovat,“ podotkl Heřmanský.

Na mysli měl zejména závěr zápasu, kdy Navrátil obdržel podruhé za sebou v zápase osobní trest a závěr zápasu sledoval z trestné lavice. I kvůli tomu je nejen nejproduktivnějším hráčem s 26 body (14+12), ale zároveň i 30 minutami nejvylučovanějším hráčem Divize B.

Domácí díky jeho vyloučení využili přesilovku a snížili na 3:4. Jednobrankový náskok si už ale Prague Tigers pohlídali. Rozdíl mohl být klidně větší, ale Masára v trestném střílení vychytal Beneš, který si poradil už v předchozím průběhu zápasu i s pokusem Wojnara ze 24. minuty. „Zápas od nás celkem slušně do obrany. Do útoku to už bylo ovšem slabší a ze soupeřova gólmana jsme udělali hrdinu. Máme pořád na čem pracovat,“ uvedl po utkání trenér Petr Pánek.

Rtyně v Podkrkonoší – Prague Tigers 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Branky
: 8. a 53. Weinelt, 16. Balcar – 7. a 22. Heřmanský, 15. Masár, 41. Nachtmann. Vyloučení: 1:3 + Navrátil (ot). Využití: 1:0. Rozhodčí: Suchý, Křepelák. Diváci: 40.