TigersJičín
15:3(6:1, 3:1, 6:1)
ne 17. 10. 2021 18:00 @ SH Čakovice, Divize, 6. kolo

Nedisciplinovaní Tigers uvařili Jičín v bramboračce

Další dvouciferný počet branek nastříleli muži Prague Tigers v Divizi B. Ovšem z výhry 15:3 nad florbalisty Jičína v 6. kole měl radost málokdo. Od druhé třetiny totiž padalo více trestů než vstřelených branek a tak po zaznění závěrečného hvizdu byli z utkání všichni hodně rozpačití.

Šest nařízených nájezdů, osobní trest či červenou kartu spojenou s vyloučením do konce utkání. Všechny tyhle přísady se objevily podle slov hlavního trenéra Petra Pánka v bramboračce, která se stala ze střetnutí s Jičínem počátkem prostřední periody. „Zápas nemohl bavit vůbec nikoho v hale. Z naši strany nedisciplinovaný výkon a obrovské množství zbytečných faulů, vyloučení,“ vyjádřil se v komentáři znechuceně hlavní kouč.

A měl dobrý důvod. Východočeši v úvodní dvacetiminutovce zaspali začátek, a když Prague Tigers vedli 3:0, přišli na jejich straně vyloučení. Až třetí přesilovku využil Masár. Před tím za hosty promarnil trestné střílení Ouhrabka.

Po přestávce vše odstartoval Matěj hrou vysokou holí. Ke konci jeho trestu k němu usedli Navrátil s Folaufem a na druhé straně Kabelka. V tu chvíli se začali dít zvláštní věci a sudí začali ztrácet kontrolu nad zápasem. „Přišlo mi, že rozhodčí ztratili respekt v okamžiku, když si nestihli spočítat po několika vyloučeních, kdo se kdy a jak má vrátit. Od té doby už se každý soustředil na něco jiného než svůj výkon,“ poznamenal brankář Pavel Dundr, který vše sledoval z brány. A když se spíš přerušovalo, než hrálo, tak bylo obtížné se pro něj soustředit.

I tak se ale podařilo Prague Tigers navýšit skóre na 9:1, navíc Tlapa odmítl dovršit desítku z trestného střílení. V Čakovicích se začala projevovat temnější stránka mladého kádru. Někteří začali ztrácet nervy. Navrátil vyfasoval 2+10 a daleko hůř dopadl kapitán Piták, kterému ujelo zbytečně několik slov směrem k rozhodčím a po 32 minutách pro něj utkání skončilo, protože uviděl červenou kartu za nesportovní chování.

„Trošku mě to u některých hráčů mrzí. Chápu, že jsou v zápase, mají emoce a po nějakém neodpískaném zákroku přijde frustrace. Za rozhodnutého stavu bych se ale nad tím vším přenesl, usmál se, pomyslel si bůh ví co a soustředil se na sebe,“ konstatoval Dundr, který si v zápase připsal dvanáct úspěšných zákroků z patnácti střel. Prostřední část trvala rekordních 45 minut.

Poslední série trestů přišla až v závěrečných pěti minutách, kdy došlo ke vzájemným vyloučením na obou stranách, a zastínila i další tři trestná střílení, která byla zřejmě nejsvětlejšími okamžiky duelu. Wojnar v nich mohl dokonat unikátní hattrick, ale odmítl a tak celkově šestý nájezd v utkání proměnil Mujdžič. „Ze zápasu jsme si mohli udělat, co jsme chtěli a vznikla z toho bramboračka,“ nechápal Dundr. S 51 trestnými minutami si Prague Tigers vytvořili v divizi nový týmový rekord. V dalším kole čeká jeho a zbytek týmu obhajoba vedoucí pozice na půdě druhé Rtyně v Podkrkonoší.

Prague Tigers – Jičín 15:3 (6:1, 3:1, 6:1)

Branky: 6., 8., 25. a 52. Navrátil, 20. (ts), 42. a 50. (ts) Wojnar, 17. a 18. Masár, 2. Piták, 26. Koudelka, 27. Falber, 51. Boušek, 56. Mujdžič (ts), 59. P. Tlapa – 20. Ouhrabka, 37. Pech, 45. Hubaček. Vyloučení: 8:8 + Navrátil (os) a Piták 5 + do konce utkání (ČK1). Využití: 3:1. Rozhodčí: Brak, Provazník. Diváci: 32