Související zápasy

Prague Tigers

Nejdřív lekce, pak šťastná výhra. Po úvodním víkendu je srovnáno

Špatný vstup do série play-down vynahradili v neděli důležitým srovnáním 1:1 na zápasy. Muži Prague Tigers zahájili sérii s Turnovem bídně, když úvodní utkání prohráli vysoko 3:8. Hosté měli lépe nakročeno i ve druhém zápase, Tygrům se ale povedl parádní obrat, který dokonali v prodloužení a postarali se o to, že na sever Čech se pojede po jednom bodu na každé straně.

Do obou zápasů vstoupili Tigers lépe a vstřelili úvodní trefu. Zatímco ale sobotní klání následně opanoval Turnov, tak v neděli dokázali domácí najít síly k obratu. „V sobotu jsme se vůbec nedokázali dostat do zápasu a zaslouženě prohráli. V neděli jsme byli šťastnější a díky tomu si vezeme do Turnova stav 1:1,“ uvedl Martin Hort. Jeho nahrávky v závěru druhého zápasu byly hodně klíčové, neboť zařídily nejprve vyrovnání a pak i vítěznou trefu v prodloužení. Přesto nemohl hodnotit úvodní víkend pozitivně.

Turnov rozhodl první střetnutí čtyřmi góly v posledních třinácti minutách. Ve druhém ještě deset minut před koncem disponoval náskokem o dvě branky, avšak pak přišel obrat Tigers. Masár v závěru nejprve po přihrávce Horta poslal utkání do prodloužení a následné vítězství obstaral Veverka. Obě trefy přitom dali Tygři v oslabení. „Jediným a hlavním rozdílem v obou zápasech bylo naše nasazení, kdy v sobotu jsme nedokázali přepnout na play-down mód a v neděli už se to povedlo,“ vysvětloval nahrávačský hrdina nedělního dramatu.

Do Turnova se tak pojede o víkendu za 1:1. Trenér Tomáš Večeřa už dopředu avizoval, že domácí prostředí nebude hrát až tak podstatnou roli. Teď musí Tigers minimálně jednou uspět na hřišti soupeře, pokud budou chtít ovládnout celou sérii. „Už sobotní zápas nám ukázal, že soupeř a jeho zkušení útočníci zvládnout potrestat každou naši chybu. Takže musíme hrát zodpovědně dozadu, a hlavně zlepšit produktivitu, která nás trápila. Ale vzhledem k tomu že už se trefil i Fiši (Šimon Fišer), tak se o ní nebojím,“ prohlásil Hort.

Tomu rozhodně po neděli sebevědomí nechybí a a do Turnova odjíždí s cílem přivézt do Prahy dva body a vedení 3:1 na zápasy s tím, aby se následně celá série na půdě Tigers ukončila.

Play-down
1. zápas
Prague Tigers – Turnov 3:8 (1:2, 1:2, 1:4)
Branky
: 5. a 27. Sákra, 47. Hort – 38., 48., 53. a 59. Palatínus, 11. a 28. Novotný. 9. Matěcha, 58. Švitorka. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Hejnová, Kostinek. Diváci: 39. Stav série: 0:1.

2. zápas
Prague Tigers – Turnov 4:3 pp (1:1, 0:2, 2:0 – 1:0)
Branky
: 1. Kratina, 51. Fišer, 59. Masár, 63. Veverka - 4. Hejduk, 25. Matěcha, 27. Vacek. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 2:0. Rozhodčí: Rousek, Sochůrek. Diváci: 80. Stav série: 1:1.