281_20230126_140628.jpg

Očekávaný duel je tady. Čakovice uvidí ve šlágru 1. ligy souboj rivalů

Střetnutí dvou nesmiřitelných rivalů přichází. Úderem půl sedmé večerní se rozehraje velký šlágr v první lize žen. Tigers v něm v roli hostujícího celku vyzvou aktuálně vedoucí Black Angels. Hrát se bude o hodně. Případná výhra vrátí svěřenkyně koučů Gattnara a Jambora do hry o prvenství po základní části. Čakovice každopádně uvidí jeden z vrcholů sezony a předkrm před play-off.

Souboj prvního týmu se třetím. Co víc si přát při čtvrtečním večeru. Téměř po roce se v Čakovicích utkají Black Angels a Prague Tigers. Naposledy se v této hale oba týmy postavily v semifinále play-off v minulé sezoně. Třaskavá bitva se čeká nyní. Vyřazovací boje se blíží a oba celky se opět pohybují na špici tabulky.

Jedna zvláštní novinka tu přeci jen je. Hraje se nezvykle v týdnu, ve večerních hodinách. „Uvidíme, jak holky duel zvládnou, když polovina z nás přijde z práce. Jestli budeme unavené, nebo ne. Myslím, že nám utkání jedině prospěje. Je to zase nějaká změna,“ přemítá brankářka Tigers Martina Pilšáková.h

Oba soupeři se na vzájemný souboj naladili parádně. Black Angels v domácím prostředí porazili Kutnou Horu 6:4, Tigers rázně zkrotili “Zebry“ z Nového Strašecí 8:1. V Čakovicích bude k vidění i souboj nejlepších gólmanek soutěže. Na domácí straně vévodí ženám pod maskou Hana Kuchařová s průměrem 2,32 obdržených branek na zápas. Pilšáková je o půl gólů za ní. Na druhou stranu má ale nejvíce výher ze všech, 13, zatímco její sokyně na druhé straně brankoviště dovedla svůj tým k vítězství desetkrát.

Utkání dvou nesmiřitelných rivalů startuje v Čakovicích v 18:30. Fanoušci do tamější haly mají cestou naučenou, tak mohou přijít ženy podpořit. V jiném případě sledovat prostřednictvím on-line textového přenosu.

Dohrávka 19. kola 1. ligy žen
18:30 Black Angels – Prague Tigers