Související zápasy

Prague Tigers
348_20230910_083554.jpg

Od základu přebudovaný mužský tým. Mladí začínají v regionální lize.

Ještě na jaře bojovali marně o záchranu Národní ligy. Na startu sezony se představí jen v nejvyšší regionální soutěži. Muži Prague Tigers takřka kompletně překopali kádr a už o víkendu se představí nejen výrazně omlazený tým, ale i s novým koučem Vladimírem Jamborem, který se coby trenér přesunul ze střídačky žen.

„Vůbec nevím, co od toho čekat. První soupeři jsou zkušení, ostřílení nejvyšší regionální soutěží. Jsem zvědav, jak si s tím naše mládí popere. Náš florbal bude ze začátku hodně syrový, na druhou stranu teprve budujeme tým. Jdeme do toho s tím, že se jdeme učit,“ podotýká těsně před startem nové sezony kouč mužů Vladimír Jambor.

Nejstaršímu hráči týmu, Martinovi Soukupovi, je 22 let. Podle kouče by měl být jedním z lídrů týmu. Společně s ním například jeho jmenovec Hort, který má zkušenosti i s Národní ligou z loňské sezony. Jambor také jmenoval například Michala Nováka. „U něj bude záležet na kondiční stránce i hlavě,“ připouští trenér mužů. Poslední jméno je Jan Hiblbauer.

Výrazně omlazené družstvo vstupuje do nejvyšší regionální soutěže prakticky od nuly a učit se bude za pochodu. „Chceme se turnaj od turnaje zlepšovat, aby naše hra měla stoupající parametry a ve hře byly prvky, které bychom tam chtěli mít,“ uvedl Jambor.

Podobně je to i s ambicemi. Těžko odhadovat, jak si Tigers v průběhu sezony povedou. Vše se vykrystalizuje až v jejím průběhu. „Nerad bych byl podepsaný pod nějakým sestupem. Jinak je cílem, aby se mladí vyhrávali a abychom si jednou řekli, že chceme hrát o postup. Kdo ví, třeba už letos. Pro řadu hráčů bude skok z juniorské či dorostenecké ligy hrát najednou mezi muži,“ pronesl nový trenér mužů.