TigersOrka
2:6(0:3,1:2,1:1)
ne 25. 9. 2022 18:00 @ SH Čakovice, Národní liga, 3. kolo

Orka nekompromisně trestala vyloučení Tigers

I druhý domácí duel Prague Tigers v Národní lize vyzněl lépe pro hosty. Tentokrát mnohem jasněji než při premiéře. Florbalisté Orky trestali většinu vyloučení Tygrů a zvítězili přesvědčivě 6:2. Svěřenci Lukáše Janů budou mít šanci na opravu už o středečním státním svátku, kdy přivítají v Čakovicích tentokrát pražské Panthers.

Nedisciplinovanost je dál temným stínem Prague Tigers, který je pronásleduje. Zatímco v divizi se s ní dokázali vypořádat, tak ve vyšší soutěži ji soupeři trestají bez milosti. Že chodit za katr bude hodně bolestivé, se nováček Národní ligy přesvědčil v duelu s Orkou. Hosté totiž vstřelili pět ze šesti gólů v přesilovkách a o všechny se postaral jediný střelec – Jakub Čáp.

„Kvůli zbytečným vyloučením nám utekl začátek zápasu, do kterého jsme se již nedokázali dostat. Hloupá vyloučení nás stála zápas,“ komentoval utkání kouč Lukáš Janů. „Herně vyrovnaný zápas, který rozhodla naše produktivita v přesilovkách. Celkově hodně nervozní utkání. Hodně hráčů se vracelo po nemoci nebo je zraněných. O to si výhry ceníme o to více,“ dodal jeho protějšek Šimon Zmátlo.

Tigers odehráli bez dvou minut celou třetinu ve čtyřech, což je v zápase stálo mnoho sil. Navíc se v zápase marně snažili najít recept, jak ubránit hostujícího Čápa. Střelec Orky využil postupně dvě přesilovky v první i druhé třetině a v závěrečném dějství uzavřel pátou ranou skóre.

Prague Tigers – Orka Čelákovice 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)
Branky
: 30. Veverka, 41. Novák – 7., 14., 24., 28. a 54. Čáp, 18. Remeš. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:5. Rozhodčí: Brejcha, Herman.