Poslední představení v roce 2025 mají před sebou i muži. Pokud chtějí mít alespoň trochu veselé Vánoce, tak musí zabrat. Výsledky ostatních soupeřů je posunuly až na předposlední místo Regionální ligy a v souboji s rezervou Bohemians musí jednoznačně zabrat, jinak budou mít ve druhé polovině sezony hodně velké problémy.
Už na konci listopadu se naposledy v Nehvizdech představí ženy Tigers. V páteční dohrávce 9. kola přivítají od 20 hodin pražskou Spartu, což je poslední tým, se kterým se v základní části ještě neutkaly. V neděli následně vyrazí do Českých Budějovic a poté budou mít kvůli mistrovství světa dlouhou šestitýdenní pauzu.
Už nečekaně na konci listopadu završí muži první polovinu sezony. V nafukovací hale Bublina se utkají proti rozjetým Černošicím a zkušené Mladé Boleslavi, která ještě loni hrála divizi. Svěřenci Vladimíra Jambora mají momentálně černou sérii pěti porážek v řadě, kvůli které se propadli až na desáté místo Regionální ligy. Už by se rádi vyšvihli do klidnějších pater.
Už v pátek večer odehrají ženy Tigers předehrávku 10. kola 1. ligy. Suverén soutěže přivítá ve svém prostranství v Nehvizdech osmý tým soutěže Nové Strašecí. Do Nehvizd přijedou “zebry“, které naposledy ukončily sérii porážek. Utkání začíná v 19:00.
Preview - so 29. 3. 2025
Ostře sledované čtvrtfinále. Ženy v šlágru vyzvou Start
Po Panthers vyzvou tentokrát Tigers, ale ty ze Startu. Ženy narazí ve čtvrtfinále na očekávaného soupeře, v jehož řadách hrála v minulosti téměř polovina soupisky ještě extraligu. Nyní se pokusí vyřadit a postoupit mezi nejlepší čtyři týmy play-off 1. ligy. Úvodní duel se hraje v sobotu od 18 hodin v Nehvizdech. Odveta je pak naplánována v neděli ve 14:00 na Jižním Městě.
Oba týmy se v osmifinále nadřely k postupu víc, než samy čekaly. Nové Strašecí několikrát vedlo nad Startem, ten ale ukázal zkušenosti a dramatické bitvy vždy odskočil. Ženy Tigers měly co dělat, aby zlomily odpor houževnatých Panthers. Ve druhém utkání navíc málem prohospodařily slibný náskok.
Tigers se Startem svedly v letošní sezoně dvě vyrovnané bitvy. V té první Tygřice ztratily vedení 4:0, aby nakonec prohrály v prodloužení. Doma pak těsně vyhrály. Podobný průběh se očekává i nyní. „Teď už to opravdu bude o detailech. Zápasy v základní části ukázaly, že se bude na co těšit. Musíme hlavně zvládnout naši obrannou hru a být zodpovědní po celé utkání,“ tuší kouč žen Vít Gattnar.
Velkou neznámou bude, s čím Start na Tigers vyrazí. „Série se bude hodně odvíjet od sestavy soupeře a toho kolik hráček si půjčí z extraligy,“ naráží trenér Vít Gattnar na fakt, že celek z Kunratic je často doplňován hráčkami z Chodova. Tým z Jižního Města má ale za sebou těžkou čtvrtfinálovou sérii s Olomoucí, kterou vyřadil teprve v pátek večer.
Jedním z témat celé série bude minulost takřka poloviny hráček Tigers. Takřka polovina jich totiž dříve oblékala dres Startu a takřka všichni odešly za podivných okolností. Teď už jsou však na té správné straně. „Samozřejmě to holky v sobě mají, ale necítili jsme, že by bylo potřeba to nějak rozebírat. Víme, že bude potřeba v některých momentech možná zchladit hlavy,“ říká kouč žen.