413_20240213_164240.jpg

Pádivá na Kempu talentované mládeže. Odměna i motivace. Kdo bude další?

Nejen z chlapecké sekce, ale už také i z té dívčí se dá z Prague Tigers dostat na Kemp talentované mládeže. Jako první obdržela pozvánku hráčka z řad dorostenek Alžběta Pádivá, která byla nominována do výběru západu a na konci ledna strávila čtyři dny v Bystřici nad Pernštejnem a to i pod dohledem šéftrenéra celé ženské složky klubu Víta Gattnara.

Další milník je pokořen. Prague Tigers vyslali na Kemp talentované mládeže dalšího zástupce respektive zástupkyni, do kterého se dostala 16letá dorostenka Alžběta Pádivá. „Byla jsem dost v šoku, protože jsem to vůbec nečekala. V tu chvíli jsem ani nevěděla, co od toho mám čekat,“ přiznala mladá hráčka, když obdržela pozvánku na sjezd do Bystřice pod Pernštejnem.

Tam jí čekaly čtyři dny drilu a tréninků v plné intenzitě. „Určitě byly v takovém tempu, které jsem neměla možnost si nikdy zkusit. Byly na úplně jiné úrovni. Celkově byl kemp hodně přínosný, protože jsem si zkusila něco nového, co jsem do té doby neměla možnost si vyzkoušet. Nevěděla jsem, co od toho čekat. Určitě jsem si z toho hodně odnesla a bavilo mě to,“ přiblížila Pádivá.

Jak sama říká, účast na Kempu talentované mládeže je pro ní odměnou a motivací do další práce zároveň. Navíc by se i podle tahounky dorosteneckého týmu mohly na podobné akci objevit v budoucnu i další zástupkyně Prague Tigers. „Alice Ludvíková je hodně šikovná. V poslední době se hodně zlepšila. Věřím, že se jí tam povede dostat,“ poukázala Pádivá na starší žákyni, které je o dva roky mladší.

Svůj pohled na účinkování Pádivé přidal šéftrenér ženské složky a zároveň i kouč výběru do 17 let Vít Gattnar. „Bety se na Kemp talentované mládeže dostala svou pracovitostí a nastavením. Zároveň jí pomohlo srovnání s holkami, které hrají vyšší ligu, také rychlost, v jaké se dá trénovat. Její přednost je rozhodně vysoká postava a přehled ve hře,“ řekl na adresu své svěřenkyně Gattnar.

Z pohledu se pro Prague Tigers jedná o první malou vlaštovku a signál ve výchově mladých hráček. „Budeme rozhodně rádi, když Bety své poznatky, dojmy přenese mezi hráčky, pro které to může být motivace se někdy na kemp také podívat,“ uzavřel Gattnar.

foto: Flickr / Český florbal