Související zápas

Prague Tigers
TigersBohemians
2:3(0:0, 0:1, 2:2)
st 19. 10. 2022 19:00 @ SH ZŠ Nehvizdy, Pohár, 3. kolo
245_20221020_103410.jpg

Padly se ctí. Ženy dlouho vzdorovaly Bohemians, v poháru ale končí

V osmifinále Českého poháru podaly statečný výkon. Ženy Prague Tigers svedly s extraligovým favoritem z Bohemians parádní a vyrovnanou bitvu. Osudné se jim ale staly vlastní přesilovky a kvůli nim prohrály 2:3. Ze hřiště ale mohly odcházet se vztyčenými hlavami.

„Jsem mile překvapená, jak to naše holky, Tigersky, zvládly. Od rozcvičky jsem je nikdy neviděla běhat tak moc, jako teď. Za mě mají obrovskou pochvalu, že se takhle vyrovnaly,“ řekla hrdě po zápase Dominika Steinbachová. A měl proč. Hrál se zcela odlišný zápas než před dvěma lety a Bohemians měli rozhodně těžší práci.

Zápas rozhodly přesilovky. Hráčky Bohemians nejprve otevřely skóre, když využily početní výhodu zkraje druhé třetiny, v závěrečném dějství pak dvakrát udeřily při vlastním oslabení. Za domácí sice dvakrát skórovala Eliška Mrázková, poprvé v nájezdu a podruhé v závěrečném tlaku při hře bez brankářky, nicméně favoritkám se podařilo udržet těsné vedení a dostat zápas do vítězného konce.

„Přesilovek je strašná škoda. Vůbec jsme je ještě v sezoně netrénovaly. Teďka Culka (Martina Lamblová) se Šébou (Petrou Šebestovou), což jsou naše klíčové lidi, marodí a nezvládly jsme je, což nám prohrálo zápas,“ litovala Steinbachová.

Zkušená hráčka, mistryně republiky s Tigers Jižní Město, ještě na jaře trénovala tým žen Bohemians, pak musela kvůli změně práce jejich střídačku opustit. „Těžký na začátku hrát proti svěřenkyním, které jsem loni trénovala, nakonec jsme si ale zápas užila. Myslím si, že to byl dobrý zápas. Hlavně pro holky tady si myslím, že to je docela svátek. Taky jsem ráda za to, jak vypadal,“ těšilo Steinbachovou.

Zápas se navíc hrál ve skvělé atmosféře. Do Nehvizdy zamířilo 150 diváků a všichni si zasloužili pochvalu od obou táborů. „Děkujeme domácím za kvalitní utkání a výbornou atmosféru, věděli jsme, že Prague Tigers nám nedají postup zadarmo a to se potvrdilo,“ uznal kouč Bohemians Michal Vojáček. „Bouřlivá atmosféra v Nehvizdech nás hnala dopředu. Zápas byl plný emocí a jsem rád, že jsme obstáli. Bohužel nám chyběl gól při hře 5 na 5. Jsem rád, že jsme takový zápas absolvovali a může nám do budoucna jenom pomoci,“ doplnil trenér Tygřic Vít Gattnar.

Prague Tigers – Bohemians 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Branky:
35. (ts) a 43. Mrázková – 17. Havlová, 34. Bočanová, 39. Minářová. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Rozhodčí: Tóth, Lipan. Diváci: 150.

Související články

Prague Tigers
242_20221018_184919.jpg

Klokanky na obzoru. Ženy v poháru vyzvou Bohemians

Florbalový svátek v Nehvizdech. Ženy Prague Tigers vyzvou ve středu v osmifinále Českého poháru extraligový celek Bohemians. Specifický zápas bude hrát zejména Dominika Steinbachová, která ještě v loňské sezoně působila jako hlavní trenérka pražského týmu. Utkání má naplánované úvodní buly na 19. hodinu.