Související zápasy

Prague Tigers

Parádní obrat mužů. Ženy se vítězně naladily na pohár

Obě elitní družstva udělala o víkendu velkou radost. Muži si připsali druhé vítězství v sezoně, když dokázali parádně otočit utkání v Turnově. Ženy potvrdily svou suverenitu a v Nehvizdech si poradily s Novým Strašecím. Nejlepším možným způsobem se tak naladily na středeční pohárové utkání s extraligovými Bohemians.

Sami cítili, že musí zabrat, aby jim zbytek týmů nezačal nebezpečně unikat. Muži v Turnově chtěli bodovat a šli si na severu Čech za svým cílem. Už tradičně hrála velkou roli v jejich případně vyloučení. Nejprve jim zařídil vedení v přesilovce Novák, nicméně domácí stihli ještě do přestávky utkání otočit a zdálo se, že Prague Tigers odjedou s další prohrou.

Mnohem účinnější zbraň se v Turnově ukázala oslabení. Po rychlém vyrovnání zkraje třetí třetiny, totiž svěřenci Lukáše Janů udeřili dvakrát při vlastním oslabení. První úder ve čtyřech přichystal domácím Řádek. Na něj pak navázal Piták. Pojistku pak přidal Novák gólem do prázdné brány. Snížení Severočechů minutu před koncem už nic neřešilo. „Otáčet zápasy nám loni v klíčových momentech šlo, konečně se zadařilo i letos,“ těšilo brankáře Dundra.

Zkušený gólman byl jednou z klíčových postav Tigers. V rozhodujících momentech totiž zavřel bránu a navíc vychytal soupeřům i dvě trestná střílení. „Nájezdy jsou oblíbenou disciplínou hráčů, takže je na tréninku spousta příležitostí je potrénovat,“ podotkl Dundr. Kaňkou zápasu tak zůstávají zbytečná vyloučení. „Říkáme si to samé po každém zápase už druhou sezónu. Dokud se nenaučíme ovládat svoje emoce ve vypjatých momentech, tak si budeme zbytečně komplikovat utkání,“ uzavřel 32letý brankář.

V neděli se v Nehvizdech představily ženy. Duel s Novým Strašecím měly od začátku plně pod kontrolou a nakonec z toho byla vysoká výhra 7:1. „Hrozně roztěkaný zápas o ničem, ve kterém jsme nepředvedli vůbec nic, co umíme,“ shrnul stručně trenér Vít Gattnar.

Premiéru v bráně si odbyla gólmanka Karolína Červová, která se mezi třemi tyčemi postavila poprvé po osmi měsících. Za 60 minut čelila dvanácti střelám soupeře. „Na to, že dlouho nechytala, tak nám pomohla v nějaké komunikaci k obraně. Jsme rádi, že jí máme a rozhodně nám do budoucna pomůže. Věřím, že se jí u nás taky líbilo a bude pokračovat,“ řekl na její adresu kouč žen. Už ve středu čeká jeho svěřenkyně očekávaný duel v rámci Českého poháru, kdy vyzvou extraligové Bohemians.

Národní liga - 6. kolo
Turnov - Prague Tigers 4:6 (0:0, 3:1, 1:5)
Branky:
37. a 60. Matěcha, 36. Hejduk, 38. Švitorka - 24. a 59. Novák, 42. a 55. Řádek, 44. Kučera, 57. Piták. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Rozhodčí: Fišer, Recht. Diváci: 67.

liga žen - 7. koo
Prague Tigers Nehvizdy - TJ Sokol Nové Strašecí 7:1 (4:1, 0:0, 3:0)
Branky:
19. a 57. Steinbachová, 6. Mrázková, 8. Němcová, 12. Palatínusová, 41. Mrázková, 54. Plánková - 20. Malíková. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Rozhodčí: Střída, Tran.