KobylisyTigers
6:5 sam. náj.(2:3,2:1,1:1)
čt 13. 4. 2023 20:15 @ SH TJ Kobylisy, Národní liga, 4. kolo

Patero vedení nestačilo. Kobylisy si v nájezdech vynutily rozhodující zápas

Sezona bude nejdelší, jak jen může být. Muži Prague Tigers prohráli i druhý zápas v Kobylisích, tentokrát 5:6 po nájezdech. O jejich osudu tak rozhodne až poslední možný duel v letošním ročníku. Ve čtvrtek večer nad soupeřem pětkrát vedli, avšak domácí pokaždé srovnali a nakonec si vynutili pátý barážový duel o Národní ligu v nájezdech. Definitivní rozuzlení tak přinese až finálové střetnutí v Čakovicích.

Byli blízko, pětkrát měli nad soupeřem náskok, avšak ho pokaždé ztratili. Po lítém, sedmdesát minut dlouhém a nervy drásajícím boji se ale nakonec radovaly Kobylisy, které byly úspěšnější v nájezdech a čtvrtý duel po nich vyhrály 6:5.

Když Jan Nachtmann propálil ve 49. minutě Palečka popáté, zdálo se, že by Tigers mohli už vedení udržet. V šachové partii ale chyběl pro čtvrtý duel tolik důležitý další zásah, který by přinesl náskok o dvě branky a zlomil by odpor soupeře. Místo toho přišlo vyloučení Šimáněho vyrovnávací trefa z hole Hrdličky těsně po vypršení trestu.

„Chyběl nám větší důraz. Nechávali jsme je hrát od mantinelů, odkud měli střely. Bohužel víme, že jsou odtamtud nebezpeční a nedohrávali jsme je. Hráli jsme moc komplikovaně. Bylo to těžké,“ smutnil Nachtmann. Co naplat, že Kobylisy daly tři góly z kategorie šťastnějších. Zkrátka došlo na prodloužení a v nájezdech následně přetlačili Tigers.

„Doufejme, že jsme si smůlu už vybrali. Máme to takhle celou, že zápasy, kdy můžeme vyhrát, si zkazíme zbytečnými chybami. Musíme je doma porazit,“ řekl 20letý hráč Tygrů. Dojde tak na pátý rozhodující duel. Podle původního plánu se mělo hrát v Čakovicích v sobotu večer, nyní by se oba týmy měly utkat popáté až v úterý večer.

Kobylisy – Prague Tigers 6:5 po nájezdech (2:3, 2:1, 1:1 – 0:0)
Branky
: 24. a 35. Mühlbach, 56. a nájezd Hrdlička, 8. Havlíček, 13. Kočí - 2. a 18. Masár, 9. Navrátil, 27. Neužil, 49. Nachtmann. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. Rozhodčí: Reczai, Sidenberg. Diváci: 140. Stav série: 2:2.