FalconTigers
7:10(1:4, 2:3, 4:3)
pá 12. 11. 2021 20:30 @ SH města Benátky nad Jizerou, Divize, 11. kolo

Pětigólový Sgall zchlazen další desítkou Tigers

Páteční předehrávka 11. kola florbalové Divize B se nesla ve zkrocení bývalých hráčů Prague Tigers. Sgall i Škrdla v minulosti nosili náš dres a v tom falconském se předchozímu chlebodárci připomněli svými góly. Na druhé straně pálil ostrými Masár, který se trefil čtyřikrát a se svými spoluhráči si nakonec dokráčel pro výhru 10:7.

Minisouboj Sgalla s Masárem sice vyzněl lépe o jednu vstřelenou branku pro domácího střelce, ten byl ale na dlouhou dobu osamocen, co se týče gólů. Klíčové vedení si ještě do konce první třetiny vybudovali Tigers a to i díky dvěma využitým přesilovým hrám. Tři góly v rozmezí 48 vteřin. „Měli jsem dobrý vstup do utkání a vytvořili si pohodlný náskok. Poté jsme ztratili koncentraci a zbytečně dovolili soupeři vrátit se do zápasu,“ mrzelo Šimona Fišera.

Podle dvacetiletého beka byla klíčem k vítězství disciplína, která tentokrát vyzněla ve prospěch Tigers. Po několika výbušnějších utkáních v počtu trestných minut obdržel nyní jenom dvě kapitán Zbyšek Piták za bránění ve hře. Sám vůdce pak připravil v početních výhodách dvě gólové přihrávky pro skórujícího Tomáše Navrátila.

Domácí se v druhé polovině utkání snažili smazat manko. Vyjma Sgalla, jehož dvorním asistentem se stal Řádek, dotáhl Falcon na rozdíl dvou branek další bývalý hráč Tigers Škrdla. Favorizovaní hosté si však náskok pohlídali, a nakonec si dokráčeli k vítězství 10:7.

Už v neděli čeká muže další zápas. V Železném Brodě nastoupí proti Florbal Koberovy. „Očekávám, že budeme hrát hodně na balónu a tvořit hru. Soupeř bude hrát spíše defenzivně a bude čekat na naše chyby, a proto se jich musíme vyvarovat. Jestliže si vytvoříme náskok, bude důležité si udržet koncentraci po celý zápas a nepustit soupeře zpět do zápasu,“ uvádí Fišer směrem k utkání na severu Čech.

Falcon – Prague Tigers 7:10 (1:4, 2:3, 4:3)
Branky: 12., 21., 34., 41. a 46 Sgall, 46. Škrdla, 53. Koníček – 23., 36., 46. a 47. Masár, 19. a 19. Navrátil, 22. a 57. P. Tlapa, 5. Koudelka, 19. Tůma. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Rozhodčí: Brejcha, Herman. Diváci: 15.